Mimi's wheel

09:42Już pojutrze wracamy do rzeczywistości :)
Kończą się wakacje, już pewnie jakiś czas temu rozpoczął się szał przygotowań, nożyczki i laminator na pewno są już rozgrzane do czerwoności. W wielu grupach nauczycielskich pojawia się całkiem sporo pytań o to, jaki wybrać kurs dla przedszkolaków. Do tej pory pracowałam w oparciu o kursy takie jak:  Patch the Puppy, Cheeky Monkey, Captain Jack i Discover with Dex, więc kiedy pojawiła się kolejna nowość od wydawnictwa Macmillan nie mogłam się doczekać, by móc Wam ją zaprezentować.


Mimi's Wheel to trzystopniowy kurs dla przedszkolaków, autorstwa Carol Read (która jest również autorką kursu dla klas 1-3 Tiger), który pozwala nauczycielowi na sporą elastyczność, ma angażujące tematy i przeuroczych bohaterów - surykatkę Mimi i jej brata Dylana, których rodzice pracują przy Big Wheel. W Mimi's Wheel 1 pojawiają się też dzieci - Tom i Sophie, którzy uwielbiają historyjki z udziałem surykatek. 

Program jest tak skonstruowany, że nauczyciel ma możliwość realizacji tematów w dowolnej kolejności, co jest ciekawym rozwiązaniem szczególnie dla tych lektorów, którzy muszą dopasowywać tematykę zajęć anglojęzycznych do tematu zajęć przedszkolnych. 


Komponenty do kursu to: 
👉Teacher's Book, zawierający dostęp do aplikacji Navio, w której odnajdziemy m.in. plakaty, karty do historyjek, animowane historyjki, piosenki i video, materiały do kopiowania), 
👉książka ucznia z kartami pracy i naklejkami,
👉płyta CD z piosenkami, historyjkami, rymowankami i dialogami,
👉karty obrazkowe z realnymi zdjęciami, 
👉pacynka Mimi,
👉 mata przedstawiająca koło Mimi. Teacher's Book zawiera: szczegółowe plany zajęć, do których są dołączone zdjęcia przedstawiające karty pracy dziecka (nie musimy więc mieć książki ucznia dla siebie), dodatkowe materiały, transkrypcje nagrań oraz wskazówki na ulepszenie zajęć. 


Pupil's Book podobnie jak TB, na okładce zawiera zdrapkę z unikalnym kodem do aplikacji Navio. Wesołe ilustracje przeplatają się z realnymi zdjęciami, co daje świetny balans pomiędzy światem realnym, a tym fantazyjnym. Sama forma książki jest bardzo wygodna - zamiast klejonego grzbietu jest zbindowana u góry, więc zajmuje mało miejsca podczas pracy. Strony mają perforację, więc równie dobrze można pracować na pojedynczych kartkach. Książki, tak jak w większości kursów wydawnictwa Macmillan występują w dwóch wersjach: podstawowej i plus (o dwa rozdziały więcej).

Karty obrazkowe prezentujące kluczowe słownictwo przedstawiają realne zdjęcia - są proste, ale bardzo przyjemne dla oka. Dodatkowo w książce nauczyciela jest bank gier i zabaw z ich wykorzystaniem. 

Pacynka Mimi (nareszcie dziewczynka! Uwielbiam Dexa, Jacka i Cheeky, ale czekałam na dziewczynkę :) ) jest bardzo podobna do ilustracji w książce, wprowadza mega fun na zajęcia. Większość dzieci nie wie jak wygląda surykatka - więc jest to dla nich mega nowość, szczególnie, gdy porównamy ją z realnym zdjęciem zwierzęcia. Mata zawiera kieszenie, do których możemy włożyć flashcards, czy słówka, posortować kolory... jest tyle możliwości! A dzieciaki (ja też!) uwielbiają tego rodzaju urozmaicenia. 

Aplikacja Navio dla nauczyciela i ucznia, to dodatek na miarę naszych czasów - już najmłodsze dzieci świetnie radzą sobie z tabletem, mogą więc czas spędzony z nim wykorzystać edukacyjnie, poznając świat Mimi i Dylana, śpiewając piosenki, utrwalać słownictwo i struktury poznane na zajęciach. Dla nauczyciela to dodatkowe centrum pomocy, dzięki któremu może zaskoczyć swoich uczniów na przykład animowaną historyjką (do której ilustracje dzieci mają w swoich książkach). 

Tematy na "pierwszy rzut oka" wydają się bardzo podobne do tych, które występują w moim ulubionym kursie Discover with Dex, ale różnią się słownictwem. Doszły także moje ulubione tematy, takie jak np. Space! 

❤Mimi's Wheel 1 : Family, classroom, my face, clothes, toys, food, pets, seaside - 6 słówek/unit.
💚Mimi's Wheel 2: Clasroom, MY body, clothes, home, food, farm animals, transport, space - 8 słówek/unit,
💙Mimi's Wheel 3: School, the park, wild animals, daily routines, meals, town, music, bugs - 10 słówek/unit.

Jeśli jeszcze nie wybraliście kursu wiodącego, to Mimi's Wheel jest zdecydowanie wart Waszej uwagi. Początkujący nauczyciel otrzyma pakiet wskazówek metodycznych i ciekawe, szczegółowe plany zajęć, a nauczyciel doświadczony ogromną swobodę w doborze tematów. 

Warto zapoznać się też z innymi kursami:

a dokładny opis kursu znajdziecie w katalogu Macmillan 

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące Mimi's Wheel, to śmiało piszcie w komentarzach - chętnie na nie odpowiem! 

Korzystając z okazji, życzę Wam udanego roku szkolnego! 

Pozdrawiam Was jeszcze odrobinę wakacyjnie :)
MonikaWpis powstał przy współpracy z wydawnictwem Macmillan. 

Może spodoba Ci się!

4 komentarze

 1. Moniko,chcialabym zakupic ten kurs popale Twojej recenzji,ale nigdzie nie mogę znaleźć części 1....czy do każdej części jest pacynka czy jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wszystkich części jest jedna pacynka. Najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z przedstawicielem ze swojego regionu, jego nazwisko i dane kontaktowe znajdziesz na stronie Macmillan :)

   Usuń
 2. Który kurs bardziej polecasz dla 4 Latków? Dex czy Mimi's. Zajęcia raz w tygodniu po 30min.

  OdpowiedzUsuń
 3. I która część będzie najlepsza dla tej grupy wiekowej?

  OdpowiedzUsuń