Skip through the seasons

23:06

Zima, zima  a u mnie - zimy ni ma :) Chwilowo śnieg podziwiam tylko na facebooku u znajomych mieszkających w innych częściach Polski, bo u mnie w tę zimę śniegu nie widziałam. No dobra, widziałam w jednej fantastycznej książce. 


"Skip through the seasons" to jedna z książek wydawnictwa Barefoot Books. Tym razem nie jest to książka z płytą CD, ale nie zabraknie w niej atrakcji.
Książka zawiera piękne ilustracje (bardzo kojarzą mi się z tymi autorstwa Erica Carle), które są zarówno proste, jak i bogate. Każdy miesiąc to dwie strony ilustracji oraz krótkie zdanie.  W moim odczuciu to świetne rozwiązanie, bo mamy ogromne pole do popisu dla naszej wyobraźni. 

Zabawę rozpoczynamy w styczniu od jazdy na łyżwach, luty to jazda na nartach. Marzec przedstawiony jest jako miesiąc wietrzny, kwiecień deszczowy. Maj to prace ogrodowe, czerwiec to czas pikników, lipiec spędzimy na wesołym miasteczku, a sierpień na moim ukochanym morzem. Wrzesień to oczywiście szkoła, październik to prace w sadzie, listopad czas pięknych liści w jesiennym parku, a grudzień - oczywiście czas Bożego Narodzenia. 

Tym razem niespodzianką nie jest płyta CD z treścią opowiadania, a lista wyrazów do odnalezienia. Każdy miesiąc to dwanaście rzeczy, które należy odnaleźć na ilustracji. Przykładowo we wrześniu są to: bus, teacher, luch boxes, book, basketball, football, backpacks, poster, slide, hopscotch, hula hoop, squirrel. Przyznaję szczerze, że nie wprowadziłam tej książki jeszcze u siebie, ale mam na nią kilka pomysłów. Z zerówkami i klasą pierwszą będę wprowadzała słownictwo z każdego miesiąca, razem z jego nazwą. Stworzymy z tego całoroczny projekt, będziemy dopisywać swoje słówka na kolorowych karteczkach i przyczepiać je do własnych prac ilustrujących miesiące. To będzie rewelacyjny rok!

We współpracy z księgarnią Kangurek, która zaopatrzyła mnie w kilka świetnych książeczek przygotowałam dla Was kod rabatowy w wysokości 10% na hasło maleduze ważny do końca marca
W ofercie księgarni (TUTAJ) znajdziecie książeczki różnych wydawnictw, m.in. właśnie Barefoot Books, są też moje ukochane książki Julii Donaldson, o których wkrótce opowiem zdecydowanie więcej :)

Pozdrawiam zimowo! 
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze