5 inspirujących miejsc w sieci

10:00


Razem z moimi koleżankami blogerkami zapraszam Was na kolejny wpis w ramach akcji High 5! - przybij piątkę z blogującymi anglistkami. W tej edycji dzielimy się z Wami naszymi ulubionymi miejscami w sieci, z których czerpiemy inspiracje. 

Przedstawię Wam 5 głównych miejsc, ale w niektórych z nich będzie kilka mniejszych, czyli np. profili konkretnych osób. 


Pinterest 

To moja ulubiona strona z inspiracjami nie tylko edukacyjnymi. Przyznajcie, która z Was nie ma tablicy na Pinterest zatytułowanej "wedding"? :)
Jeśli chodzi o aspekty edukacyjne, to znajduję tam mega inspiracje na różne prace plastyczne, gry, a nawet i tematy zajęć. W USA czy UK często nauczycielki oprócz blogów prowadzą właśnie super tablice pinterestowe, które cieszą się nie mniejszą popularnością, niż właśnie blogi.

Blogi

Uwielbiam blogi nauczycielek z krajów anglojęzycznych. Cuda, które one tam pokazują, często przechodzą moje pojęcie tego, ile jestem w stanie przygotować, ale mimo tego znajduję tam ogrom inspiracji. Właściwie to dzięki takim blogom założyłam własny blog, który teraz czytacie. Początkowo  inspirowałam się głównie dekoracjami i tematami sal przedszkolnych. Moje ulubione zagraniczne to:
💬 A Teeny Tiny Teacher - polecam szczególnie archiwalne wpisy;
💬 Apples and abc's .

Nie mogę w tym miejscu zapomnieć o naszych polskich blogach edukacyjnych, z których większość moich ulubionych bierze udział właśnie w akcji High 5!

Instagram

Nauczyciele szaleją również na Instagramie, o czymś świadczą m.in. przeróżne hashtagi. Wrzucają zdjęcia, filmiki na instastories, co mnie inspiruje do... zakupów! Nauczycielskich oczywiście! Czy gadżety, czy pomoce dydaktyczne, czy książki... nie polecam, jeśli lubicie pełen portfel.
Lista kont, które śledzę jest nieskończenie długa, więc przytoczę tylko kilka:)
💬Rudi Rood - właścicielka szkoły językowej, mega pozytywna i inspirująca,
💬Karolina Zalewska - książki dla dzieci - nie mam zielonego pojęcia, gdzie Karolina mieści te książki, ale mamy ten sam gust, lubimy te same książki i... gadżety!
💬Beata Topolska - szczególnie lubię jej instagramową serię "Instawymowa".

Facebook 

A dokładniej facebookowe grupy. Jest ich ogrom, a niektóre to naprawde świetnie źródło inspiracji. W grupach takich jak Nauczyciele Angielskiego, Głowa pełna pomysłów, czy Out of the box to moje ulubione grupy dla anglistów. Można w nich zainspirować się, a także podzielić własnymi pomysłami.

Portale internetowe

Kizclub to jeden z pierwszych portali, w których się zakochałam! Znajdziemy tam darmowe materiały do wydruku, w tym ciekawe kolorwanki, historyjki, cfratsy do popularnych książek, flashcards, a także pasujące do nich ilustracje, z których możemy wykonać gry.

Twinkl to moja kolejna miłość. To co prawda portal płatny, ale sporo materiałów jest dostępnych za free. Prawdziwa petarda - znajdziemy tam flashcards, karty pracy, dekoracje - napisy, bannery, materiały na gazetki... całe mnóstwo dobroci! Materiały z Twinkl są dostępne w kilku językach.


Powyższy wpis powstał w ramach akcji High 5! Przybij piątkę z blogującymi anglistkami, w ramach której kilkanaście wspaniałych dziewczyn dzieli się swoimi pomysłami na jeden z wybranych przez nas tematów. W tej edycji udział wzięły:

Angielskie Bajanie
Angschool 
Angielski one to one
English Freak
Enjoy English
Head Full of Ideas
Karolina Kępska
Karolina Lubas
Let's read in English
Londonopoly
Made by Kate
Pomysły przy tablicy


Może spodoba Ci się!

3 komentarze

  1. Ekstra inspiracje ;) Kiz club wymiata! Od razu skorzystam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Profilu Karoliny Zalewskiej nie znałam , więc przy najbliższej okazji tam zajrzę 🙂

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja również spieszę sprawdzić książkowy profil Karoliny!!! Kizclub i twinkl rzeczywiście niezastąpione, szczególnie dla takiej osoby jak ja, która nie specjalizuje się w tworzeniu własnych materiałów, a korzysta z gotowców! ;-)

    OdpowiedzUsuń