Discover songs part 2

19:44

Happy Halloween!Z okazji Halloween dziś wydanie specjalne serii Discover with Małe Duże - specjalne, bo konkursowe! Nie, nie jest to kolejny konkurs, tylko odpowiedzi uczestników poprzedniego. Pomysły są tak genialne, że muszę się nimi z Wami podzielić. 

Family Fingers by Kreatywna Przedszkolanka
👻 pacynki z Aliexpress przedstawiające rodzinkę, nakładane na palce  (też je mam i uwielbiam, właściwie nie wiem kto bardziej, czy ja, czy dzieci ;)) 
👻wykonanie własnych pacynek ze starszakami, z pasków papieru
👻 każde z dzieci jest jednym bohaterem z piosenki, kiedy w piosence jest wymieniana jego postać wchodzi do środka koła, następnie szuka kolejnej - daddy szuka mummy i zamienia się z nią miejscem, mummy wymienia się z brother itd.

Concept song by Martyna
👻 przystrojenie sali  jako ołówkowej planety,
👻 ołówki jako rekwizyty, każde dziecko ma swój i ilustruje ruchem treść piosenki,
👻wykonywanie tych samych poleceń bez śpiewania (świetne na przerwę śródlekcyjną!)

I like running by Paulina
👻podzielenie grupy na dwie mniejsze, jedna grupa ilustruje pierwszy wers, druga drugi, a trzeci - każda z grup odtwarza ruch drużyny przeciwnej

My classroom song by Magda P.
👻dzieci zmieniają się w odkrywców, mają lunety, które przygotowują z rolek po papierze toaletowym, przedmioty występujące w piosence rozłożone są po sali w widocznych miejscach. Kiedy Dex śpiewa "Can you see…" dzieci wyszukują rozłożonych przedmiotów przez swoje lunety.

One red heart by DI
👻serca z różnych materiałów i faktur, do każdego wersu dzieci muszą wybrać inne serduszko, niż dotychczas,
👻wprowadzenie autorskiej wersji piosenki z wieloma kolorami i różnymi serduszkami

In my school by Ewelina Er
👻przygotowanie okienek i drzwi na zassanie książeczek typu lift-the-flap, które kładziemy na flashcards, dzięki czemu odkrywając kolejne występujące w piosence pomieszczenia stwarzamy wrażenie, jak gdybyśmy spacerowali po szkole
👻rozłożenie flashcards na podłodze w różnych miejscach w sali i odwiedzanie "pomieszczeń" wężykiem, w którego ustawiają się dzieci.

High and low by Ania Ania
👻przygotowujemy patyczki po lodach i kolorowe wstążki, kolory wstążek odpowiadają owocom. Przyczepiamy wstążki do patyczków, kiedy owoc pojawia się w piosence, wtedy dziecko ze wstążką przypisaną do niego wymachuje i tańczy, Dex ma swój patyczek i wyjątkowo długą wstążkę, w którą dziwnym trafem zawsze się zaplątuje...

I can see a lion by Paulina Aleksandra 
👻piankowe maski - każde dziecko to jedno zwierzątko z piosenki (wiadomo, w większych grupach się one powtórzą), kiedy zwierzę występuje w piosence, dziecko z odpowiednią maską budzi się i znowu zasypia 
👻wszystkie dzieci śpiewają piosenkę z wyjątkiem dziecka (zwierzątka), o którym jest akurat mowa w piosence, zamiast śpiewania - naśladuje zwierzę, o którym śpiewa resztaA jaka jest Twoja ulubiona piosenka z kursu Discover with Dex?

Happy Dexoween!
Monika

Może spodoba Ci się!

3 komentarze

  1. Magda
    Kiedy można spodziewać się wygranych przedmiotów? Już nie mogę się doczekać :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, pierwszy raz jestem u Ciebie i bardzo mi się podoba ;-D Uczę angielskiego w przedszkolu, codziennie ufff, trochę się trzeba namęczyć, żeby każdego dnia zajęcia były ciekawe przy codziennych spotkaniach. Nie zdawałam sobie sprawy, ze takie fajne blogi o uczeniu istnieją! Czas i mi wziąć śię do roboty i chetnie powymieniać pomysłami i doświadczeniami. A na pewno będę regularnie tu zaglądać.

    OdpowiedzUsuń