Discover with Dex - pakiet dla zerówki

18:37


 
Nadchodzi koniec wakacji, co zawsze nastraja mnie dwojako - z jednej strony cieszę się, bo do sklepów trafiają cudnej urody karteczki, zeszyty, długopisy, naklejki... i mogę się "obkupić", no i najważniejsze - ostatniego dnia wakacji mam urodziny! Z drugiej strony przychodzi też stres związany z przygotowaniem do nowego roku szkolnego i wyborem podręczników, kart pracy. W tym roku jest on zdecydowanie mniejszy, bo poszukuję podręcznika tylko dla klasy pierwszej. Dla przedszkolaków - mam sprawdzone pewniaki. W wielu przedszkolach praktykuje się korzystanie z kart pracy tylko dla grup zerówkowych, wiem, że w szkołach językowych książki są obecne już w najmłodszych grupach. Ja jednak skupię się na zerówce, by ułatwić Wam wybór tych najciekawszych kart pracy oraz treści, które przekażecie swoim uczniom.

Dwa lata temu po raz pierwszy po kilku latach zaczęłam prowadzić zajęcia właśnie w zerówce. Wiedziałam już, jakich książek wybrać nie mogę, wiedziałam też, że poprzednia nauczycielka była bardzo mocna, a dzieci z jej zajęć naprawdę dużo wyniosły. Szukałam czegoś ambitnego, ale nadal wesołego i kolorowego, nie chciałam typowych szkolnych ćwiczeń. I tak oto odkryłam ówczesną nowość, czyli (jak już wiecie, bo powtarzam to za każdym razem) serię Discover with Dex wydawnictwa Macmillan. 

W moim odczuciu jest to kurs ambitny i elastyczny. Dzieci uwielbiają pociesznego bohatera - dinozaura Dexa, razem z którym stawiają pierwsze kroki w szkole (zerówce), poznają różne obszary ze "świata dorosłych", a nawet wcielają się w rolę ekspertów, którzy mu ten świat pokazują i tłumaczą. Wcielają się też w naukowców, którzy wspólnie odkrywają zakamarki otaczającego nas świata.

Discover with Dex 2 to osiem rozdziałów tematycznych, takich jak:
→ Discover school,
→Discover my body,
→Discover my house,
→Discover wild animals,
→ Discover fruit,
→Discover jobs,
→Discover sports,
→Discover daily routines
oraz trzech rozdziałów świątecznych:
→Halloween,
→Christmas,
→Carnival. 


Moją ulubioną częścią kursu jest niebanalne słownictwo. Wciąż i wciąż wałkujemy eyes, ears, mouth… a tutaj do podstawowych słówek z każdego tematu otrzymujemy nowe słówka, takie jak np. bones, lungs, heart, brain. Taki dobór treści bardzo interesuje dzieci, rozbudza ich chęć poznawania świata. Dodatkowo umieszczone między innymi w książce ucznia projekty (np. wykonywanie zdjęcia rentgenowskiego z papieru i makarony) to świetne przykłady rozwijających craftsów, a nie typowych zapchajdziur.


Po dwóch latach pracy na tym kursie cenię sobie świetnie skonstruowane książki nauczyciela. Każda z lekcji ma podkreślone to, na czym na danej lekcji powinniśmy się skupić: vocabulary, stories, speaking and literacy, culture, sounds. Każdy rozdział rozpoczyna się od Unit overview, gdzie mamy dosłownie wszystko podane na tacy:) słownictwo podstawowe i dodatkowe, przekazywane treści dodatkowe, takie jak np. bezpieczeństwo na drodze, kluczowe struktury i moje ulubione phonics, dodatkowo transkrypcje piosenek.  


Do kursu został dodatkowo przygotowany Literacy book, czyli książeczka przypominająca bardziej szkolne ćwiczenia. Jest fajnym dodatkiem, myślę, że najfajniej sprawdzi się w szkołach językowych. Znajdziemy tam nieco trudniejsze zadania, takie jak np. pisanie po śladzie. Kurs zawiera sporo komponentów: kolorowe flashcards, wallhanging, płytę CD, interaktywne gry znajdujące się w aplikacji (do której kod zarówno uczeń, jak i nauczyciel znajdzie w swojej książce). Zerknijcie proszę, na piękne grafiki, którymi okraszony jest cały kurs:


O kursie i jego komponentach pisałam już nie raz, zerknij:

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące kursu - zostawcie je proszę w komentarzu. Przygotuję na ich podstawie Dexowe Q&A - zbiorę je wszystkie i odpowiem najlepiej, jak tylko potrafię:) Razem z Dexem przygotowujemy dla Was też małą niespodziankę... stay tuned!

Pozdrawiam Was, jeszcze wakacyjnie!
MonikaMoże spodoba Ci się!

0 komentarze