Discover technology
15:40
Halo halo, fani technologii, jesteście tu? Jeśli zaliczasz się do tej grupy, to zdecydowanie jest to wpis dla Ciebie. Jeśli nie - tym bardziej!
Przed rozpoczęciem zajęć w przedszkolu zamówiłam komponenty dla mojej ówczesnej angielskiej zerówki. Była to wtedy nowość z wydawnictwa Macmillan, obecnie moja miłość (również technologiczna), czyli cudowny-wspaniały-piękny-mądry-och-i-ach Dex. Kurs sam w sobie jest w mojej ocenie tak szałowy, że nic więcej nie było mi potrzebne. Któregoś dnia z nudów zaczęłam grzebać w Teacher's Resource Centre i... przepadłam.
Aby odnaleźć Teacher's Resource Centre wystarczy kliknąć TUTAJ, zarejestrować się i aktywować kod, który znajduje się w Teacher's Book po wewnętrznej stronie okładki. Cały proces jest bardzo intuicyjny, więc na pewno sobie z tym poradzisz.
Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji Macmillan Education Everywhere, w której aktywujesz więcej kodów - np. do innych poziomów Dexa.
Twoim oczom ukaże się panel ze wszystkimi komponentami - Pupil's Practice Kit, Teacher's Presentation Kit i Dex Magic Phonics.
Pupil's Practice Kit
To zestaw gier i materiałów nieco podobnych do multiroom z Captain Jack.
Tutaj prezentuję na przykładzie Dex the Dino :)
Tu rozpoczyna się pierwszy w mojej ocenie plus - brak irytującej melodyjki! Często przygotowuję się do zajęć wieczorami, a nie zawsze pamiętam o tym, by wyciszyć głośniki. Więc używając Dexa nie budzę domowników :)
Wybór unitów oczywiście odpowiada temu z książki. W każdym z nich możemy przejść do: activities, songs, stories.
Każdy Unit oferuje nam takie gry jak: łapanie w obręcz, łączenie elementów oraz łączenie dźwięku z ilustracją i wiele innych. Dodatkowo w aplikacji możemy odsłuchać (i odśpiewać oczywiście) piosenki zarówno w wersji z tekstem jak i karaoke. Jak dla mnie - fajna oszczędność czasu - korzystając np. z gier w aplikacji nie muszę przełączać się miedzy odtwarzaczem CD a komputerem. Oprócz tego znajdziemy w niej także animowane historyjki - dokładnie te same, co na storycards.
Dodatkowo bardzo podoba mi się Dex Magic Phonics. Zobaczcie jaki ogromny wybór! A do każdej głoski cały ogrom zadań i ćwiczeń, prostych i rozwijających, dzięki czemu uczeń ma poczucie sukcesu i z chęcią utrwala zdobytą już wiedzę.
Teacher's Presentation Kit
To jest królestwo dowodzenia, które składa się z 3 części: Pupil's book, story tool i vocabulary tool.
Pupil's book to tak jakby pojedyncze strony książki ucznia wgrane do painta. Możemy po nich pisać, rysować, wycinać/zasłaniać fragmenty, a także wykonywać te same zadania jak w książce, z tym, że na komputerze lub tablicy multimedialnej.
Vocabulary tool to cały ogrom materiałów do pracy ze słownictwem. Znajdziemy tam prezentację oraz zabawy , które większość z nas zna z zastosowaniem flashcards, z tym, że online. Na przykład: spotlight to mały kwadracik, który przesuwamy po obrazku tak, by odgadnąć co on skrywa, dislight to zamazany obrazek, a quickflash to obrazki pojawiające się na sekundę.
Story tool to mega paka aktywności do wykorzystania przy historyjkach z metodycznymi wskazówkami. Przy pomocy story tool możemy wprowadzić i opowiedzieć historyjkę, a także sprawdzić jej rozumienie przez uczniów.
Teraz, kiedy w placówkach jest wielki boom na używanie nowych technologii, do sprzedaży ruszyła cała masa oprogramowani i gier, za niemałe pieniądze. Czasem wystarczy dobrze rozejrzeć się i zorientować wśród tego, co już mamy. Oprogramowanie pokazane przeze mnie powyżej jest zupełnie bezpłatne - otrzymujecie je w pakiecie dla nauczyciela i ucznia. Czad, prawda? Materiały interaktywne świetnie sprawdzą się zarówno na komputerze jak i tablicy interaktywnej.
Korzystasz z technologii na zajęciach w przedszkolu? Napisz w komentarzu z czego korzystasz najczęściej, a jeśli nie korzystasz w ogóle - podziel się swoim zdaniem.
Pozdrawiam wakacyjnie i dexowo!
Monika
0 komentarze