High 5! Pięć gier i zabaw z podróżami w tle

10:00Dziś wybieramy się w podróż... w nieznane! Będzie to podróż z pięcioma grami i zabawami w tle zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci starszych. Gotowi? No to ruszamy!


What is this?

Zabawy wprowadzające słownictwo, to jeden z początkowych elementów moich zajęć. Do podróżniczych flashy proponuję zabawę w What is this?. Potrzebujemy kostki, kart i małych karteczek samoprzylepnych. Karteczki przyklejamy na karty obrazkowe tak, by zakryć je w całości. Następnie dzieci rzucają kostką i odklejają tyle karteczek, ile wypadło oczek. W dowolnym momencie mogą odgadnąć co przedstawia ich karta, jednak do końca nie zdradzamy czy dziecko ma rację. Przyjmujemy jego odpowiedź i gramy dalej, po to, by uczniowie byli zaangażowani w grę do końca. Flashcards w dwóch wersjach: z napisami i bez pobierzesz TUTAJ.


New Bingo

Uwielbiam bingo, ale trochę mi się... znudziło. Wymyśliłam więc wersję alternatywną, dla starszych uczniów. Potrzebne nam będą karty z kratkami do uzupełniania. Rozdajemy je uczniom, następnie wymieniamy różne litery. Jeśli dana litera występuje w wyrazie, który dzieci mają przed sobą (w postaci ilustracji), wpisują ją we właściwe miejsce. Kto będzie miał cały wyraz - bingo! Jeśli zalaminujesz karty, a dzieciom rozdasz suchościeralne pisaki, frajda będzie podwójna!Do pobrania TUTAJ

What's in my suitcase?

Ta zabawa to nic innego jak przewidywanie/zgadywanie/obstawianie, o którym wspominała Marysia Bursche podczas swojej sesji na konferencji Morze Pomysłów. W tej zabawie potrzebne nam będą realia/flashcards lub inne ilustracje w dwóch kompletach oraz walizka. Nauczyciel lub wybrany uczeń pakuje jedną walizkę tak, by reszta nie widziała. Następnie mówi, gdzie się wybiera, a zadaniem reszty grupy jest odgadnięcie, jakie przedmioty spakował. Może "obstawiać" cała grupa, a mogą poszczególni uczniowie - po jednym elemencie. Drugą opcją jest pokazywanie spakowanej walizki i odgadywanie, gdzie wybiera się jej właściciel.

Travel Snap

Nie wyobrażam sobie żadnego tematu zajęć bez wykorzystania snapa. Jestem szczęśliwą właścicielką snapa Travel z Usborne, który przedstawia piękne zabytki różnych krajów. Karty wykorzystuję również do innych gier, ale o tym wkrótce!

Desert Island


Co zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę i po co? - pytanie klucz. Uczniowie wybierają jeden przedmiot z podanych (starsi mogą sobie poradzić bez tej pomocy) i wymyślają najbardziej pokręcone zastosowanie dla niego na bezludnej wyspie. Maluchy też świetnie sobie poradzą, mogą odpowiadać jednym lub kilkoma słowami, np. fork - comb my hair. Wpis powstał w ramach akcji High5 - przybij piątkę z blogującymi anglistkami. Razem ze mną w akcji udział wzięły świetne dziewczyny, na ich blogach znajdziecie więcej pomysłów w temacie podróży, zajrzyjcie koniecznie!


Angielskie Bajanie - sensoryczne podróże małe i duże, 5 zmysłów daleko i blisko
AngSchool - na lądzie, w morzu i w powietrzy, TIC TAC TOE w 5 odsłonach
Edyta Pikulska - palcem po mapie, czyli zwiedzamy Wielką Brytanię
EnglishFreak - środki transportu na 5 sposobów
Enjoy English - Podróżnicze chmury na 5 sposobów
Funglish - 5 pomysłów na przedwakacyjny speaking - ahoj, przygodo!
Get Engspired - 5x CLIL - Geografia [do druku]
Head Full of Ideas - Mali Podróżnicy, czyli 5 propozycji na zajęcia związane z podróżami
Karolina Lubas - podróże z klasą, czyli 5 sposobów na pracę w grupach
Let's Read in English - książkowym szlakiem - 5 literackich miejsc, które trzeba zobaczyć!
Londonopoly -5 pomysłów na lekcję o Australii
made by kate - 5 (przed)egzaminacyjnych podróży małych i dużych
Pomysły przy tablicy - Biwakowanie w 5 odsłonach

Może spodoba Ci się!

11 komentarze

 1. Piękne grafiki! <3 Bardzo podobają mi się nowa wersja Bingo i What's in my suitcase? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie pastelowe flashcards <3

  OdpowiedzUsuń
 3. What's in my suitcase to ten rodzaj ćwiczenia na przewidywanie, który mogę wykorzystać też z moimi starszymi uczniami.

  OdpowiedzUsuń
 4. New Bingo jest bombowe! Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Monia, wielkie dzięki za te pomysły :) Są rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super karty! Tylko mi nie działa link... czy tylko mi? P.S. Kolejne super zdjęcie we wpisie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna grafika przyciągająca oko! Pomysły na pewno wykorzystam, szczególnie podobają mi sie - pakowanie walizki, choć w rzeczywistości nie sprawia mi to wielkiej przyjemności ;-) oraz Desert Island.

  OdpowiedzUsuń