Hello Winter! - duży zestaw

19:27

Święta, święta i po świętach:) Ale zima nadal trwa! No dobra, wciąż na nią czekamy... ale te oczekiwania może umili kubek kakao i ciepła czapka. Zapraszam po nowe materiały.
Z Nowym Rokiem, nowe materiały wydają się wręcz obowiązkowe. Co nie znaczy, że ich tworzenie było przykrym obowiązkiem - wręcz przeciwnie. Grafiki idealnie trafiły do mojego poczucia estetyki.

Flashcards

Karty przedstawiające 9 zimowych słówek, takich jak: czapka, rękawiczki, nauszniki, pingwin, niedźwiedź polarny, sanki, łyżwy, kula, gorąca czekolada.  Dostępne są dwie wersje: z napisami w języku angielskim i bez napisów.
Memory

Proste do wycinania koła należy wydrukować podwójnie. Proponuję wydrukować je na sztywnej kartce, tak, by ilustracja nie "przebijała" na drugą stronę.Domino

81 kostek domino, to wystarczająca ilość by zagrać w nie z naprawdę sporą grupą przedszkolaków czy starszych uczniów. Zasady gry w domino znają wszyscy. U mnie, żeby dołożyć kostkę dzieci muszą nazwać to, co jest wspólnym elementem. 


Wielka gra planszowa

Sposób wykonania gry to Wasz wybór. Ja drukuję, laminuję, wycinam i od dołu podklejam rzep. W ten sposób rozkładam pola na dywanie i w trakcie gry nie przesuwają się. Z praktyki powiem Wam, że to jedna z najtrwalszych opcji. Można je nakleić na brystol lub tekturę (nieco uciążliwe w transporcie) lub potraktować każde pole indywidualnie - samym laminatem lub naklejając np. na okrągłą tekturę (jak krążki do tortów) lub papierowe talerzyki. 

I spy with my little eye...

Jedna z moich ulubionych "kart pracy", inspirowana Pinterestem. Nie drukuję tyle kopii, ilu mam uczniów, bo musiałabym mieć ze 100 kopii. Przygotowuję tyle, ile dzieci maksymalnie mam w grupie, laminuję i wręczam im... pisaki suchościeralne. Cóż, markery też zadziałają, tzn. z kart je zetrę gumką do ścierania, ale z dzieci niekoniecznie. :) Zadaniem dzieci jest zliczyć ilustracje z danego rodzaju i wpisać ich liczbę w koła na dole strony. Materiały pobierzesz TUTAJ


Jeśli podobają Ci się moje propozycje i materiały, zostaw po sobie ślad w komentarzu, będzie mi bardzo miło.

Cudownego Nowego Roku! 💜💚
Monika

PS. Wiesz, że prowadzę warsztaty metodyczne dla nauczycieli w całej Polsce?
Najbliższe terminy:
13.01. - Wrocław
20.01. - Toruń
11.02. - Koszalin
24.02. - Łódź.
Więcej informacji w zakładce Szkolenia :)

Może spodoba Ci się!

6 komentarze

 1. obrazki faktycznie przepiękne ♥ zainteresowała mnie szczególnie ta wielka gra planszowa i metoda z rzepami z tyłu - zawsze miałam problem ze ślizganiem ;)
  (a czy nauszniki nie pisze się przez dwa ff?)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Gra Memory zawsze była moją ulubioną grą, fajnie wpływa na rozwijanie funkcji uwagi u dzieci. :) No i refleks.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. A jakie są zasady tej dużej gry?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,pisałam już w ten sprawie do Moniki Kluzy i na maila do Gabi, pisałam też na podany numer do rejestracji. Wszyscy mi odpowiedzieli tak samo: warsztaty Koszalinie są 11 lutego!!! Proszę o odpowiedź kiedy e końcu sa. Ma to dla mnie ogromne znaczenie ponieważ 11 lutego mam zjazd egzaminacyjny a 17 wolne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również chciałabym poznać zasady tej wielkiej gry

  OdpowiedzUsuń