High 5! - 5 zimowych zabaw

10:00Uwielbiam zimę i świąteczny klimat! Z nieukrwaną radością zapraszam Was więc na pierwszy w tym sezonie zimowy wpis. Powstał on w ramach znanej Wam już akcji blogujących anglistek - High 5! Jest to 5. edycja - mamy swój mały jubileusz i z tej okazji zapraszamy Was do wspólnej zabawy z cudownymi nagrodami. Przeczytaj uważnie wpisy, na wszystkich 13. blogach. Przyjemnej lektury!
1. ❄❄❄Snowball fight


Zima bez śniegu, to nie zima. Dlatego zaproś uczniów na bitwę na śnieżki. Taśmą malarską przedziel salę na pół. Grupę podziel na dwie drużyny. Każdemu uczestnikowi wręcz ilustrację (np. kolorowankę) przedstawiającą jedno z wprowadzonych wcześniej słówek. Dzieci zgniatają je w śnieżne kulki i na Twój znak przerzucają je na stronę przeciwników. W dowolnym momencie powiedz "stop"i zliczcie śnieżki, ta drużyna, która ma ich mniej - rozwija je, a przeciwnicy nazywają to, co znajduje się na ilustracji.2. ❄❄❄Do you wanna build a snowman?


To taka moja wersja tradycyjnego "Wisielca". Naszykuj arkusz białego papieru, flamastry i flashcards. Ułóż je obrazkiem do dołu, dzieci niech odkrywają je kolejno i nazywają w języku angielskim. Za każdą poprawną odpowiedź narysuj jedną część bałwana. Czy będzie to jeden bałwan, czy kilka, zależy od Ciebie. Możesz zmniejszyć liczbę elementów lub ją zwiększyć - rysując każdy węgielek osobno :). To też świetna okazja do zawodów! Każda drużyna ma swój zestaw kart i "zdobywa" swojego bałwana.


3.❄❄❄ Let's build an igloo


Tym razem papierowe kubeczki w roli głównej. Młodszym dzieciom przygotuj szablon/koło, by łatwiej było im ustawiać kubeczki w formie igloo. Na środku obowiązkowo posadź jakiegoś bałwana - komuś ten domek trzeba zbudować:). Rzucajcie kolejno kostką, ustawiajcie tyle kubeczków, ile wyrzucicie oczek.


4. ❄❄❄ Bowling


Nie są to kręgle z prawdziwego zdarzenia, ale frajda jest taka sama jeśli nie większa. Z puszek lub kubeczków np. styropianowych ustaw piramidę. Oczywiście - najpierw je ozdób:) Możesz nakleić lub narysować na nich śnieżynki, albo konkretne słówka, które chcesz poćwiczyć. Niech dzieci strącają je woreczkami gimnastycznymi i nazywają to, co strąciły.


5. ❄❄❄Feed the snowman


Dzieciaki uwielbiają wszelkie postaci do karmienia:) Zainspirowana Charlie oraz shapes monsters igolb stworzyłam Snowmana:) To, czym go nakarmicie zależy od Was (czy ktoś w ogóle wie, czym żywią się bałwany? :) ). My bałwana karmimy snowballs z pierwszej propozycji. Opcji jest wiele: słówka, śnieżynki, albo po prostu - papierowe kule dla zabawy.❄❄❄❄❄


Jeśli przeczytałaś/-eś wpis uważnie, na pewno zwróciłaś/-eś uwagę na jedno słowo zapisane w dość nietypowy sposób. Na każdym blogu biorącym udział w 5. edycji akcji ukryłyśmy po jednym takim „dziwnym” słowie, czyli znajdziesz ich aż 13. Słowa należy odczytać od tyłu. A następnie wszystkie wpisać w specjalnie przygotowany formularz, do którego link znajdziesz poniżej.

Teraz czas wybrać nagrodę, która Cię interesuje (do wyboru są pomoce dydaktyczne dla młodszych i starszych uczniów, dla nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego). W formularzu opisz w kreatywny sposób, dlaczego akurat ta rzecz powinna znaleźć się w Twoich rękach, a my wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej nam się spodobają.
A oto nagrody, o które możesz zawalczyć:

1. Wybrany zestaw mat KIDDO Basic od firmy Play Me and Learn
Maty Kiddo to unikatowe, antypoślizgowe karty obrazkowe. Każdy zestaw można wykorzystać do ponad 100 zabaw i gier, zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej. Zastosowań jest wiele, a jest także w czym wybierać, ponieważ w sklepie playandlearn.com jest dostępnych aż 28 zestawów tematycznych Kiddo Basic. Każdy zestaw obejmuje 8 lub 12 mat powtórzonych trzykrotnie. Jest to super opcja na zajęcia lub imprezy plenerowe z udziałem większej liczby dzieci.


2. Prenumerata PREMIUM magazynu „Get Creative!”
Magazyn „Get Creative!” skierowany jest do nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pełen jest inspiracji, porad i wskazówek. Znajdziecie w nim także gotowe scenariusze zajeć oraz materiały, które ułatwią Wam nie tylko przygotowanie się do zajęć, ale także przedstawień czy lekcji okolicznościowych. W ramach konkursu wygrać możecie prenumeratę PREMIUM z dostępem do artykułów i materiałów w wersji elektronicznej. Więcej na stronie http://www.getcreative.edu.pl/.3. Wybrana plansza plenerowa od firmy Regipio
Plansze plenerowe to świetne rozwiąznie do nauki różnych zagadnień języka angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego. Podczas gier z wykorzystaniem planszy uczymy się przy użyciu wszystkich zmysłów oraz doskonalimy umiejętność pracy w grupie. Plansze, którym możesz przyjrzeć się na stronie www.regipio.com, występują w trzech rodzajach: Question Steps, Round Steps oraz Brainy Steps. Dzięki Question Steps uczniowie rozwijają umiejętność zadawania pytań na różne tematy oraz odpowiadania na nie. Round Steps to gra z liczbami, kolorami oraz podstawowymi przymiotnikami. Natomiast Brainy Steps to plansza doskonaląca używanie przymiotników w różnych sytuacjach.4. Zestaw książek od wydawnictwa MM Publications
* „Go for Preliminary”  – zestaw testów przeznaczona dla ucznia (wraz z płytą CD) oraz książka dla
nauczyciela.
* „Practice tests for the Cambridge English: First (FCE) Examination”  - książki dla
ucznia i nauczyciela. Książka składa się z sześciu testów.
* IELTS Practice Tests  – zestaw sześciu testów IELTS z odpowiedziami. Do książki dołączone są płyty CD oraz CD-ROM ze słownictwem oraz nagraniami video.5.  Voucher o wartości 300zł do wykorzystania na książki, gry i inne materiały wydawnictwa Usborne - Moniki Cichowlas
Wydawnictwo posiada szeroką gamę  pomocy dydaktycznych, w tym interaktywne książki, gry karciane i kolorowanki. Zróżnicowane poziomami pozycje książkowe znajdują swoich fanów zarówno wśród nieco starszych ucznioów, jak i najmłodszych przedszkolaków. Urozmaicą nie tylko zajęcia indywidualne, ale i te prowadzone z większymi grupami. Atrakcyjne gry Snap to hit wśród uczniów w różnym wieku, a książeczki typu touch and feel to niekwestionowany hit wśród dzieci młodszych.


Do dzieła! Teraz wypełnij formularz: http://bit.ly/High5December i koniecznie zapoznaj się z
dostępnym TU.

Nie zapomnij odwiedzić pozostałych blogów!

AngSchool: High Five, December: Prezentowe Mikołajki na 5 sposobów Edyta Pikulska: Świąteczna lista przebojów - hity przedszkolaków English Freak: High Five, December: Obrazki na 5 sposobów Enjoy English: 5 reklam świątecznych na 5 sposobów Funglish: High Five, December: 5 gotowców na świąteczny speaking dla starszych uczniów Get Engspired: Christmas abroad. Odwiedź 5 krajów podczas jednej lekcji [DO DRUKU] Head Full of Ideas: Święta w 5 językach LET'S READ IN ENGLISH: Let it snow! - 5 książeczek w zimowym klimacie Little English Playground: 5 pomysłów na świąteczno-językowy handmade Londonopoly: 5 gier ze świątecznymi postaciami made by kate: High Five, December: 5 zimowych kart pracy do druku Pomysły przy tablicy: 5 pomysłów na grę BINGO! w bożonarodzeniowej odsłonie

Może spodoba Ci się!

14 komentarze

 1. Mega inspirujące pomysły! Muszę zakupić papierową torbę, bo pomysł z bałwankiem wykorzystam jak tylko spadnie pierwszy śnieg i ja nie lubiąca zimy, nie mogę się tego doczekać :D Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Let's build an ingloo!- super sprawa! Jeszcze tylko jakieś Olafa muszę poszukać:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysły i łatwe do przygotowania :) Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pomysły idealne dla moich przedszkolaków! wykorzystam wszystkie z wielką radością także z mojej strony :)
  p.s. miałam problem i musiałam czytać drugi raz, żeby odnaleźć słowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już uwielbiam te zabawy! :D Wszystkie! A najlepsze jest to, że ani nie są kosztowne, ani czasochłonne. Love U! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Feed the snowman <3 ale ślicznie zrobiłaś tego bałwana!

  OdpowiedzUsuń
 7. Snowball Fight - sama bym zagrała :P Świetne pomysły, dzieciaki na Twoich zajęciach na pewno się nie nudzą!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł z edukacyjną bitwą na śnieżki świetny! :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Feed the SNOWMAN - cudny! Wojna na śnieżki wywoła ekscytujące wrażenia! Super inspirujące zimowe pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie pomysły mega fajne. Wykorzystam również na "polskich zajęciach. Dzięki Monia ��

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomysł z bałwankową wersją wisielca... <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysły! Uwielbiam świąteczne zajęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pomysły są świetne, jak zawsze, ale najbardziej podoba mi się sztuczny śnieg :P

  OdpowiedzUsuń