Zaproszenie na Polski Maraton Artystyczny

17:28
Raz do roku - (w każdym mieście winnym terminie) odbywa się święto - i nie mówię tutaj o bliżejprzedszkolnym forum. Maraton Artystyczny - w którym po raz pierwszy brałam udział 3 lata temu. Dziś z wielką radością mam zaszczyt zaprosić Was na piątą edycję - jako partner tego wydarzenia.
Tegoroczna edycja to Polski Maraton Artystyczny. Moja pierwsza myśl - świetnie! Tak mało jest przecież utworów i opracowań do tej tematyki... a znając pomysłowość prowadzących jestem pewna, że opracowania zarówno muzyczne, plastyczne jak i taneczne będą na najwyższym poziomie.

Okej, ale od początku!

Czym jest Maraton Artystyczny?

To dosłownie - maraton szkoleniowy. W jeden dzień uczestnicy biorą udział w trzech formach warsztatowych, otrzymując trzy osobne zaświadczenia. W skład maratonu wchodzą warsztaty: muzyczny, plastyczny i taneczny. Trwa zazwyczaj około 10 godzin (w tym przerwy kawowe i obiadowa).

Jak to wygląda w praktyce?

Maraton rozpoczyna się od wspólnego spotkania, krótkiej rozgrzewki i kilku spraw organizacyjnych. Następuje podział na 2-3 grupy i każda z grup udaje się na przydzielony warsztat. W trakcie dnia grupy wymieniają się -każda z grup bierze udział we wszystkich trzech warsztatach. Ja osobiście polecam zacząć od muzycznego:).

Co zawiera cena?

W cenie: płyta CD, scenariusze zajęć, instrumentalizacje, obiad, poczęstunek, kawa, herbata, prace plastyczne i niesamowite wspomnienia. Dodatkowo upominki od sponsorów.Jaki strój jest odpowiedni?

Każdy. No dobra... prawie:). Wygodny ubiór to podstawa, konieczne są naprawdę wygodne buty. Dodatkowo można zaszaleć i przebrać się zgodnie z tematyką. W tym roku mile widziane są stroje ludowe, stroje ekologiczne, przebrania postaci legend polskich, a także stroje w barwach narodowych. Nie wiem, czy wiecie, ale najlepsze przebrania otrzymują nagrody... :)Czy wykorzystam znaczną część w pracy?


Oczywiście, że tak! Utwory, prace plastyczne i zabawy z mojego pierwszego maratonu towarzyszą mi i moim dzieciakom na codzień. Maraton kosmiczny to faworyt wśród moich przedszkolaków - piękne i dosłownie kosmiczne zakończenie roku. Piosenki do tej pory są wykorzystywane na rozruszanie. Bajkowy maraton to rewelacyjny i wzruszający dzień mamy i taty. U mnie, w mojej grupie. Ty wykorzystasz na swój sposób i będziesz miał swoje hity:)

Czy warto?

I to jeszcze jak! Maraton to nie tylko spora dawka gotowych rozwiązań.To także wielki bagaż inspiracji i autorefleksji. To niezapomniane spotkania ze świetnymi metodykami i pasjonatami. To przyjaźnie zawierane z osobami z całej Polski. 

Dokładne informacje i terminy znajdziecie na plakatach, a także na stronie wydarzenia www.maratonartystyczny.pl

Hej, a Ty? Co Ty uwielbiasz w Maratonie Artystycznym? W którym mieście będziesz?

Pozdrawiam,
Monika


Może spodoba Ci się!

2 komentarze

  1. Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach z Moniką Kluza i Gabi Mrozicką w ramach #12 Forum Wychowania Przedszkolnego i gorąco polecam. Płyta, którą otrzymałam niemalże w całości została wykorzystana w ciągu Dnia Mamy i Taty. Naprawdę rewelacja, polecam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba każdy kto je poznał ma takie zdanie! To naprawde super! <3

      Usuń