Podróż dookoła świata

19:58


Prawie każdego dnia przenosimy swoich podopiecznych w różne krainy, odbywamy niezwykłe podróże, przy pomocy tylko i wyłącznie naszej wyobraźni. A gdyby tak dodać do tego niesamowite plansze, mapy, zdjęcia, budowle 3D... zobaczcie sami!

W minionym roku szkolnym w moim przedszkolu realizowany był program autorski, w ramach którego poznawaliśmy  co miesiąc inne państwo, charakterystyczne budowle i smaki. Program realizowany był w grupach 4 i 5 latków.

Powiem Wam, ze szłyśmy na całego. Dekorowałyśmy salę, przebierałyśmy się i raz w miesiącu wybierałyśmy się w niezwykłą podróż, często łącznie z pakowaniem walizki :). Co do dekoracji, to brałyśmy to bardzo na serio. Pomiędzy naszymi salami jest ściana, na której mamy rozwieszone sznurki (śmieję się, że jak na pranie hihi). Na nich wieszamy różnego rodzaju napisy i dekoracje. Znajduje się to na wprost wejścia, więc jest to pierwsze, co widzą rodzice - więc musi być efekt wow. No okej, jak nie wow to też ujdzie, ale musi być estetycznie i tematycznie.

Obowiązek ten przypadł mi. Doskonale już wiecie, że mam dwie lewe ręce i tego typu rzeczy nie należą do ulubionych. Szukając inspiracji w internecie postanowiłam zajrzeć na stronę, z której dawno temu pobierałam materiały do j. angielskiego i wpisałam jedno z państw, potem kolejne i kolejne, bo moim oczom ukazywała się cała masa materiałów - plakaty, mapy, modele 3D, prezentacje multimedialne, napisy, bilety do muzeów, dekoracje...

Mowa o stronie Twinkl.co.uk, którą pewnie większość z Was kojarzy. Co możemy na niej znaleźć?


 - kolorowanki tematyczne, spójne z resztą materiałów w danym temacie

- plakaty

-plansze ze słownictwem w różnych językach

- kluczowe słowa na różnorodnych kształtach, adekwatnych do tematu

- karty przygotowujące do nauki pisania (grafomotoryka)

- maski i rekwizyty do przedstawień i zabaw dramowych- prezentacje multimedialne

- ozdobne napisy i litery


- dekoracje

- zdjęcia najciekawszych budowli i zabytków


Jest tego naprawdę sporo - jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Materiały są w w wielu językach, więc przydadzą się nie tylko na zajęcia w języku polskim, ale także na lekcje kulturowe na zajęciach języka obcego.  Twinkl to świetna baza różnorodnych tematycznie materiałów, utrzymanych w jednym stylu. Korzystam z nich w wielu aspektach mojej pracy - dziś krótko przedstawiłam Wam jeden z nich - polskojęzyczne zajęcia kulturowe. 

Uwielbiam dzielić się fajnymi i ciekawymi rzeczami, więc spodziewajcie się kolejnych wpisów o magii portalu Twinkl. :)PS. Jeśli nie usatysfakcjonuje Was ilość materiałów, spróbujcie ponowić zapytanie wpisując je po angielsku, np. zamiast "Wielka Brytania" wpiszcie "Great Britain", wtedy wyniki wyszukiwania będą zdecydowanie pełniejsze:)

Pozdrawiam Was, deszczowo:)
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze

  1. Twinkl ma moc! Jest w czym wybierać, mnie osobiście nigdy ta strona nie zawiodła gdy wyruszałam w poszukiwania różnorodnych materiałów począwszy od dekoracyjnych skończywszy na testowych :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. uwielbiam też materiały do różnych książek, ale o tym napiszę osobno <3

      Usuń