Bugs Team Starter + niespodzianka

19:41Dziś pod lupę biorę kolejny kurs dla przedszkolaków. Tym razem jest to Bugs Team Starter przeznaczony stricte dla zerówkowiczów. Nie znam osoby, która nie lubiłaby podręczników z serii Bugs Team. Starter to tj. część zerowa, młodszy brat znanych pozycji.

TBS to prosty i przyjemny kurs dla zerówkowiczów. Zdecydowanie przypadnie do gustu tym z Was, które uczyły wcześniej klasy 1-3 - w odróżnieniu od Captain Jack czy Dexa jest bardziej... szkolny. Książka ucznia jest pionowa, ale nadal ma perforowane kartki. Świetne jest to, że na wewnętrznej okładce znajduje się lista poleceń z tłumaczeniami. Zerówkowicze zazwyczaj potrafią już czytać, a jeśli nie, to na pewno potrafią odnajdywać takie same wyrazy. Będą więc mogli sami tłumaczyć polecenia. Jeśli macie w zwyczaju oddawanie książek do domu, to wykonywanie zadań wraz z rodzicem też będzie łatwiejsze dzięki tej tabelce.


Kurs zawiera 8 rozdziałów tematycznych oraz kilka dodatkowych:

Hello! - rozdział wstępny (dzieci poznają bohaterów i trzy kolory)
Hide and seek - (bugs)
Colours of the rainbow (colours)
Monster party (body parts)
1,2,3 play with me! (toys)
Pet race (pets)
I want to be an artist (proffesions)
Delicious food (food)
Let's go to school (school supplies)
 *
Festivals: Christmas
Festivals: Easter

Każdy z rodziałów kończy się projektem, który tak naprawdę jest dodatkową lekcją nazywaną przeze mnie "życiową" ;) Poruszane są takie tematy jak: przechodzenie przez ulicę, tęcza, higiena, wspólna zabawa, zwierzęta domowe, telefony alarmowe, zdrowe jedzenie, pożegnanie z bohaterami.

Komponenty dla ucznia:
- karty pracy
- wypychanki
- płyta z piosenkami
- nagrania do historyjek,które można pobrać ze strony internetowej

Komponenty dla nauczyciela:
- książka nauczyciela
- płyty audio
- karty obrazkowe
- karty do historyjek
- materiały w wersji cyfrowej do porania ze strony internetowej

Dodatkowo można zaopatrzyć się w całkiem sporą maskotkę. O tym jak ją zdobyć dowiesz się na końcu wpisu.

Materiały dla ucznia są bardzo przyjemne. Coś, co zawsze do mnie przemawia to grafika połączona z realnymi zdjęciami. Zerówkowicze to na tyle duże dzieci, że oprawa nie musi być w całości ilustrowana, bajkowa, ale z drugiej strony nie ma co przesadzać w drugą stronę. Jest też to, co wszyscy lubimy najbardziej: naklejki:) Naliczyłam aż 96 i tu podobnie jak w reszcie książki są naklejki rysunkowe jak i te z realnymi fotografiami. Z tyłu kart pracy w foliowej kieszeni są wypychanki. Do każdego rozdziału jedna kartka - po skończonej pracy resztki możemy wyrzucić i nie przeszkadzają nam podczas dalszych lekcji. To bardzo dobre rozwiązanie, najgorsze w książce ucznia co może być to właśnie resztki po naklejkach czy wypychankach, albo umieszczanie ich luzem w książce. Tutaj wszystko ma swoje miejsce: naklejki są złączone tak jak wszystkie strony, po środku książki, a wypychanki w folii przymocowanej do okładki.Książka dla nauczyciela jest jak dla mnie wyjątkowo lekka. Strony są lekkie, ale nie wyjątkowo cienkie, czy wręcz odwrotnie - grube, jak na papier ekologiczny. Wszystko jest czytelne, transkrypcje z płyty umieszczone są z boku na wyróżnionym tle. Na samym końcu materiały do kserowania. Zarówno story cards jak i flashcards różnią się od tych znanych przeze mnie dotychczas. Tzn. storycards nadal są w formacie A4, flashcards A5 i mają charakterystyczne dla tej serii grafiki, ale są tj. matowe. W odróżnieniu od tych. np. z serii Discover with Dex nie da się na nich pisać flamastrem suchościeralnym, ale myślę, że na tym etapie jest to zbędne. W zestawie są 3 płyty CD, dwie z nich zawierają nagraniania do rozdziałów, a trzecia to audio do kart sukcesu, czyli ewaluacji uczniowskiej.


 Bugs Team Starter to świetny kurs dla zerówek w przedszkolach oraz szkołach państwowych. Jest przystępny cenowo, jego obudowa dla nauczyciela zawiera podstawowe komponenty, co nie generuje dodatkowych kosztów. Karty pracy to koszt zaledwie 36,90, co obala mit, że książki językowe są zawsze drogie:)  Piosenki są bardzo rytmiczne i lubiane przez dzieci:), tak jak i bohaterowie kursu.
Maskotka, o której wcześniej pisałam jest do kupienia na www.sklep.macmillan.pl lub do zdobycia w poniższym konkursie!

KONKURS ZAKOŃCZONY
Aby wygrać mastkotkę gąsiennicy Colin należy wysłać na adres mailowy kontakt.maleduze@gmail.com imiona trzech bohaterów występujących w kursie Bugs Team Starter. Trzy pierwsze osoby zostaną nagrodzone sympatycznym pluszakiem całkiem okazałych rozmiarów oraz małą niespodzianką.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs trwa od 30.08. do otrzymania 3 pierwszych prawidłowych odpowiedzi
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Macmillan
3. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny
4. Zgłoszeniem do konkursu jest wysłanie maila zawierającego imiona trzech bohaterów kursu Bugs Team Starter na adres mailowy kontakt.maleduze@gmail.com
5. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później, niż 3.09. na fanpage Małe Duże na facebooku.
7. Będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz fanpage Macmillan oraz Małe Duże oraz udostępnisz wpis konkursowy swoim znajomym. Nie jest to jednak warunek obowiązkowy. 


Good luck!
Monika

Może spodoba Ci się!

1 komentarze

  1. Dziękuję za podpowiedź w wyborze podręczników;) pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń