Wiosenne materiały cz.2 - kolory

19:50Wiosna to chyba najbardziej kolorowa pora roku, więc nie może zabraknąć tu mojego ulubionego tematu jakim są kolory. Dziś przygotowałam kilka propozycji dla najmłodszych grup przedszkolnych.

Nie obejdzie się bez flashcards - no,przynajmniej na początku. Mamy marzec, więc od września na pewno znudziły się już Wam (i dzieciom) tradycyjne flashez kolorowymi plamami. Przygotowałam więc dla Was wiosenne flashcards, które pełnią u mnie podwójną rolę. Mam bardzo mało miejsca na przechowywanie pomocy do angielskiego, więc często przygotowuję je tak, by mogły pełnić podwójną rolę. I tak moje karty obrazkowe przerobiłam na memory, nieco zmieniając ich kształt. Najpierw używam jednego zestawu do wprowadzenia lub przypomnienia kolorów, potem dołączam drugi i gramy w memory.Flashcards pobierzesz TUTAJ.

Nauki kolorów nie wyobrażam sobie bez sortowania. Sortujemy to, co tylko się da -zakrętki od butelek, klocki, zabawki. Czasem jednak zdarza się, że w sali, w której mam zajęcia nie mam dostępu do tego typu przedmiotów a też nie chcę targać całej torby (co i tak czynię, ale boję się, że w końcu mi się to wszystko zacznie wysypywać...😀) wtedy z pomocą przychodzą plansze do sortowania. Mam ich nawet sporo i bardzo je lubię. Mam słoiki, prostokąty, kwadraty... nie miałam łąki, a co to za wiosna bez łąki? Łąka już jest :).  Bazą są plansze z trawą w różnych kolorach. Można rozdać po jednej każdemu lub wszystkie wyłożyć na dywanie. Osobno przygotowane i wycięte kwiatki w przypadku maluszków rozkładamy kolorem do góry. Dzieci wybierają sobie kwiatek, nazywają jego kolor i kładą na odpowiednią planszę, tworząc w ten sposób łąkę. Nieco starsze dzieci lub sprytne maluchy mogą kwiatki wyciągać z worka. U mnie jest to oczywiście Funny Bunny Bag, granatowa w drobne kwiatuszki (pisałam o niej tutaj). Karty do sortowania pobierzesz TUTAJ

Kwiatki możecie przyczepić na rzepy, magnesy lub po prostu układać je na zalaminowanej planszy. A starszaki  - jeśli macie na to czas - mogą same wyciąć i przykleić kwiaty w swoim ulubionym kolorze :).


Pozdrawiam już wiosennie!
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze