Quick Easter ideas

19:53


Ale jaja! Dziś przychodzę do Was z ... jajami. A dokładniej z jajecznym memory oraz bingo do tematu Easter. Przygotowane przeze mnie materiały zawierają 6 słówek wielkanocnych: Easter egg, Easter bunny, Easter basket, Easter lamb, Easter egg hunt, Easter chick. Dla starszaków materiałów wielkanocnych mam mnóstwo, szczególnie po zeszłym roku, kiedy to miałam przyjemność uczestniczyć w nieziemskich warsztatach Exciting Teaching. Brakowało mi czegoś dla maluchów. I tak oto powstał trzyczęsciowy zestaw:). Dodatkowo, po raz pierwszy dołączam też wielkanocne tło, które możecie wydrukować na rewersie swoich materiałów. Zapewniam, że doda im to uroku:). 

Flashcards & emocjonująca gra z kostką


 Flashcards mają kształt zbliżony do kwadratu, więc świetnie nadają się (oczywiście po wydrukowaniu w odpowiednim rozmiarze) do powtórki słownictwa w formie kostki. Wystarczy rzucić kostką i nazwać to, co "wypadnie". Banał, prawda? Ale lubiany przez dzieci, no i dochodzi dreszczyk emocji... komu wypadnie "Easter egg hunt", szuka jajka w sali. Jajko może być z brokatowej pianki (o tym już niedługo:)), może być czekoladowe, a może być to zamykane jajko z zadaniem dla grupy w środku!Memory, bingo & Easter egg hunt

Przygotowane przeze mnie karty do memory, a także plansze do bingo mają kształt pisanek. Zanim zaczniemy tradycyjną grę, wybierzmy się razem z uczniami na Easter egg hunt! Aby zagrać trzeba odnaleźć wszystkie karty. Mogą być poukrywane, ale mogą być też nie do końca ukryte -np. na ścianie na korytarzu. Aby zdjąć kartę ze ściany, należy najpierw nazwać to, co się na niej znajduje. Przy szukaniu kart do bingo jest o tyle trudniej, że należy nazwać aż 5 ilustracji. 
Nie mogę się doczekać, kiedy użyję nowych materiałów. Ja zaczynam wielkanocne zajęcia jutro, a Ty? :)

Pozdrawiam w mega wiosennym nastroju!
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze

  1. Dzięki wielkie za gry i zabawy, nie wiem czy Was blogowiczek te świąteczne wielkanocne lekcje w ogóle by się odbyły...Na swoim blogu zamieszczam scenariusz zajęć w wersji roboczej (te zajęcia nie miały jeszcze miejsca) ale może komuś przyda się takie zebranie pomysłów w opcji dla przedszkola, szkoły podstawowej i starszych uczniów.
    anglopunkt.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń