That's not my snowman!

19:16Niekwestionowanym hitem wydawnictwa Usborne, zaraz za moimi ukochanymi snapami są książeczki sensoryczne z serii That's not my... Jedną z moich ulubionych jest książeczka "That's not my snowman". 

Przez książkę prowadzi nas mała biała myszka, która szuka swojego bałwana. Z każdym bałwanem przez nią napotkanym jest coś nie tak. Na szczęście udaje jej się odnaleźć tego właściwego. Każda z rzeczy czy bałwankowych części ciała, która nie odpowiada myszce jest uwydatniona i wykonana z materiałów o różnych fakturach.Słownictwo występujące w książce jest bardzo proste i nawet, jeśli nie chcecie się skupać na nazwach samych faktur, to i tak świetnie dzieciaki sobie z nią poradzą. Jeśli chodzi o bałwanka, to słowa, jakie dzięki książce poznamy i utrwalimy: hat, scarf, mittens, buttens, arms, nose. Każde z powyższych ma przypisaną fakturę: soft, fluffy, fuzzy, bumpy, wiggly, squashy. Książeczka świetnie nadaje się dla młodszych dzieci, ale ostatnio zapomniałam teczki z materiałami dla starszaków, więc z braku laku posiłkowałam się właśnie "That's not my snowman" i też im się podobała. 

Książeczkę wprowadzam w następujący sposób: najpierw oczywiście słownictwo i wszelkie zabawy z nim związane. Posiłkuję się materiałami z Head Full of Ideas, szczególnie upodobałam sobie budowanie bałwana i what is missing.  Następnie czytam książeczkę z odpowiednią intonacją, baaardzo smutno mówię "that's not my snowman...", na koniec szukamy myszek:) . Potem pozwalam dzieciom dotykać poszczególne części książeczki, jednak najpierw muszą je nazwać. Na kolejnych zajęciach książeczkę czytamy razem. Najpierw dzieci razem ze mną mówią "that's not my...", na jeszcze innych same już opowiadają treść:). Oprócz ślicznych i prostych grafik, tekst jest powtarzalny, a słownictwo dotyczące bałwana i tak wprowadzamy na zimowych zajęciach. 


Jeśli chcecie zobaczyć całą książeczkę, to zapraszam Was jutro, czyli w środę na facebooka Małe - duże:) Znacie tę serię? Mam dwie książeczki i zaopatrzę się jeszcze w przynajmniej drugie tyle:)

Pozdrawiam,
Monika


Może spodoba Ci się!

5 komentarze

  1. Bardzo fajna książeczka - na pewno spodoba się maluchom :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje 2-latki uwielbiają tę serię!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdobywcą nagród jest ostatnio That's not my... unicorn z brokatem i srebrnymi grzbietami stron! Halloweenowo jest też That's not my witch :) Zapraszam do mnie po zapasy :)

    OdpowiedzUsuń