Podsumowanie 2016

16:53Kiedy ten rok minął?! Czas tak szybko leci! Dopiero co założyłam bloga, siedziałam u fryzjera przed Sylwestrem 2015... a tu już blog skończył rok, keratyna się wypłukała... :)

Obiecałam sobie, że w tym roku nauczę się przygotowywać materiały do zajęć tak, by móc z nich korzystać, a nie tylko bazować na czyichś. Chyba mi się udało, bo w tym roku pojawiło się 12 wpisów z materiałami do pobrania. Wszystkie znajdziesz TUTAJ. Były to zarówno dekoracje do sal przedszkolnych, jak i materiały do zajęć z języka angielskiego. 

Choć lajków na Facebooku przybywa już od jakiegoś czasu, to nadal nie mogę uwierzyć w to, że jest ich ponad 3000! A wszystko zaczęło się za sprawą dwóch blogowych artykułów, które na facebookowych grupach przedszkolnych rozprzestrzeniały się z prędkością światła. 

Najpopularniejsze wpisy z tego roku:


 1. Pierwsze zebranie z rodzicami - ponad 14,5 tys. wyświetleń
 2. Kraina lodu - scenariusz przedstawienia - ponad 13 tys. wyświetleń
 3. Dni adaptacyjne - ponad 12,7 tys. wyświetleń
 4. DIY - butelki sensoryczne - ponad 7,6 tys. wyświetleń
 5. Dzień Misia - gry i dekoracje - ponad 6,9 tys. wyświetleń

Blogowanie oprócz ogromnej satysfakcji daje mi też niesamowitą możliwość rozwoju i nowych doświadczeń. w minione wakacje  wybrałam się na pierwszy blogowy (niekosmetyczny) event w Gdyni - SeeBloggers, gdzie miałam okazję poznać m.in. Anię Starzyńską, która zaprosiła mnie do współpracy przy pierwszym magazynie tworzonym przez blogerów - EnglishLand. W nadchodzącym roku planujemy tę współpracę kontynuować. ;)

W 2016 roku uczestniczyłam w wielu szkoleniach, które systematycznie doładowują moje baterie i inspirują na długi czas. Pierwszym z nich były weekendowe warsztaty Exciting Teaching w Warszawie. Oprócz wielu inspiracji poznałam tam całą masę świetnych osób, w tym Marysię z Head Full of Ideas, Sylwię z Sylwia's English Books, Michała z Angielski w przedszkolu, Beatę z Play me and learn, Kasię Brzozowską z Happy Kids, Olgę z Kids Company... mogę tu wymieniać w nieskończoność:). Potem odbył się cudowny Kosmiczny Maraton Artystyczny, dwukrotnie miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach Marysi z HFoI, o których jeszcze usłyszycie (a właściwie przeczytacie), warsztaty KLANZA, rewelacyjne warsztaty zimowe Moniki Kluzy i Gabi Mrozickiej, w międzyczasie kilka innych drobnych, ale nie mniej cudownych szkoleń.

Na nadchodzący rok zapowiada się przynajmniej tyle... a nawet więcej, bo od stycznia rozpoczynam kolejne studia;). Póki co, rok 2017 zapowiada się cudownie. I oby taki był - tego życzę sobie i Wam! 💚💜

Zanim zamkniecie okno przeglądarki, zajrzyjcie do osób, które podlinkowałam powyżej. Szczególnie jeśli szukacie inspiracji na zajęcia w Nowym Roku.


Happy New Year!
Monika


Może spodoba Ci się!

5 komentarze

 1. :* Było mi bardzo miło Ciebie poznać! :) Jesteś cudowną uśmiechniętą dziewczyną z powerem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za miłe, jak zawsze, słowa i wszystkiego zeszłoroczne już ;) spotkania! Czekam na kolejne!!! :) Gratuluję też rozwoju bloga i trzymam kciuki za jego świetlaną przyszłość! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 Ja też czekam na kolejne spotkania!

   Usuń