Decorate the Christmas tree

18:49

Nie ma świąt bez choinki, więc dziś - będziemy ubierać choinkę!
Podczas świątecznych lekcji można omówić tyle różnorodnych treści, że czasem aż ciężko wybrać. Postawiłam na klasykę, czyli ubieranie choinki. Na choinkę będziemy nakładać star, bells, gingerbread, candy cane, bauble a pod choinkę położymy present, ćwicząc tym samym on/under


Przygotowałam dwie, a właściwie trzy wersje tej gry. Pierwsza z nich będzie najbardziej odpowiednia dla starszych dzieci, pięcio, sześcio, a nawet siedmioletnich i potrzeba do niej kostki z oczkami.

Rzucamy kostką, liczymy oczka, sprawdzamy na powyższej karcie co należy "powiesić" na choince, nazywamy to i układamy na choinkę. Na zajęcia z młodszymi dziećmi proponuję zmodyfikować kostkę na wersję obrazkową. Nie jestem fanką klejenia papierowych czy tekturowych kostek, polecam więc to, co możecie zobaczyć u Marysi TUTAJ, a jest to kostka z klocków, zwanych u mnie w przedszkolu "goframi". Wystarczy zalaminować i wyciąć poniższe obrazki i przykleić je do kostki z klocków przy pomocy taśmy klejącej lub masy mocującej. 


Przygotowałam też wersję dla maluchów - z kolorowymi bombkami. Zasady podobne, ale wersja tylko jedna - z karteczkami do losowania lub przyklejenia na kostkę. Można z nich także przygotować memory - wystarczy tylko  wydrukować konkretną stronę dwa razy. 


Wszystkie wersje możesz pobrać poniżej. Aby urozmaicić grę polecam przykleić do poszczególnych elementów magnesy i choinkę razem z ozdobami przyklejać do płaskiej blaszki. Będzie czad;)

POBIERZ


Jakie są Twoje ulubione gry świąteczne? Napisz w komentarzu, a jeśli chcesz - zalinkuj! :)
Pozdrawiam już zimowo ;),
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze