Halloween 2016

20:33


W miniony piątek wieczorem urządziłam dla moich uczniów indywidualny wieczorek Halloween, który służył jako powtórka słownictwa, mega zabawa i zakończenie lekcji kulturowych o temacie Halloween właśnie. Wszyscy przebraliśmy się, a w co się bawiliśmy... o tym przeczytacie poniżej.

Jeśli impreza, to koniecznie gra snap. Przepiękny Spooky snap dotarł do mnie w czwartek, czyli w samą porę na "imprezę". Rozpiętość wiekowa uczestników to aż cztery lata, ale to właśnie snap był lodołamaczem. Przy przerażającej :) muzyce rozegraliśmy kilka partyjek snapa. Dzieci były tak zaangażowane, że właściwie co kartkę krzyczyały Snap! Zobaczcie sami:


Usborne  oprócz snapa, miało w swojej halloweenowej ofercie jeszcze stencil cards, czyli takie jakby szablony. Niestety, zanim się na nie zdecydowałam wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane. Postanowiłam przygotować (w dosłownie kilka minut) własne, aczkolwiek ze względu na pośpiech liche wersje. Wydrukowałam kilka kolorowanek i wycięłam ich kontury. Wykorzystałam je najpierw  (zgodnie z pomysłem Sylwii (najlepszej przedstawicielki Usborne) do wyświetlania na ścianie - zgasiłam światło i świeciłam latarką na wybrany przeze mnie kształt, dzieci odgadywały. Tutaj możecie zobaczyć efekty Sylwii.  W odpowiednim tempie przybliżając i oddalając szablony od źródła światła, uzyskałam efekt, jak gdyby dany kształ "leciał" na dzieci. Były zachwycone:). Kiedy znudziła nam się zabawa ze światłem każdy otrzymał jeden szablon, przykładał go do kartki i zakolorowywał, tworząc w ten sposób ciekawy rysunek - szczególnie jeśli użyto kilku kolorów. 


Jeśli halloween - to koniecznie haunted house. Przygotowałam płaski haunted house, w którym wycięłam okna tak, by mogły się otwierać. Pod okna podkleiłam przeróżne obrazki, przedstawiające słówka halloweenowe. dzieci kolejno otwierały okienka nazywając poszczególne obrazki. 

Zdecydowanym hitem co roku jest... mumia z papieru toaletowego:) Niezła frajda, niezależnie od wieku. Jeśli chodzi o piosenki, to tutaj królowały te z Super Simple Songs : This is the way we carve a pumpkin - do tego koniecznie wspólne wykonanie Jack-o-lantern,


a do piosenki Knock, knock trick or treat wykonanie trick or treat bag. Podziel się ze mną tym, co robiłeś/ robiłaś na halloweenowych zajęciach! Napisz w komentarzu zdecydowany hit wśród Twoich uczniów:)

I hope you had a spooky and fun day!
Monika ;) 

Może spodoba Ci się!

0 komentarze