Autumn printables

19:35
Podczas tworzenia październikowych planów pracy wyszukiwałam fajnych piosenek o tematyce jesiennej. Potem przystąpiłam do wyszukiwania materiałów, flashcards itp. Nie chciałam drukować kilku zestawów i wybierać z nich tych kart, które są mi potrzebne - lubię mieć wszystko pasujące, od kompletu -  jak to się zwykło u mnie mawiać "z jednej parafii". Postanowiłam więc stworzyć swoje pierwsze flashcards i jak narazie dwie gry: memory i domino.

Słownictwo dobrałam do piosenek, które wprowadzam w grupach od 3 do 6latków. Karty zawierają: red leaf, brown leaf, yellow leaf, orange leaf, leaves, a pile, a rake, a pumpkin, a scarecrow. 

flashcards

Na jednej karcie formatu A4 znajdują się dwie karty. Do pobrania TUTAJ.  Jeśli wydrukujesz je w mniejszym formacie, możesz wykorzystać je jako karty do gry Snap. 

memory

Moja ulubiona wielkość memory to 6-8 kart na stronę A4. Aby zaoszczędzić sobie wycinania, przyklejam karty na kolorowe karteczki, które można kupić w formie biurowej "kostki":). Moje jesienne memory można pobrać TUTAJ

domino

Z pośród trzech przygotowanych przeze mnie plików, w tym z domino jest największa swoboda, jeśli chodzi o wydruk. Na formacie A4 mieszczą się trzy karty. Ja swoje wydrukowałam jako dwie strony na jednej i ta wielkość zupełnie przy mojej 12 osobowej grupie wystarczy. Do pobrania TUTAJ.


Wszystkie z powyższych materiałów pasują do następujących piosenek:

Może spodoba Ci się!

6 komentarze

  1. uwielbiam Canve tez korzystam ma niesamowicie wiele możliwości i likowi pozwala zdziałać cuda!
    marcia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Proste, przejrzyste. Chyba najładniejsze jakie wyszperałam w necie. Dzięki! tak trzymać!

    OdpowiedzUsuń