Moje ulubione piosenki o kolorach

16:13


Cześć i czołem! Rozpoczynając tegoroczne zajęcia z języka angielskiego postawiłam na kolory. Zdecydowana większość dzieci, niezależnie od wieku jest z nazwami kolorów w języku angielskim osłuchana. Dzieci, które już je znają, mają fajną powtórkę, a te, które jeszcze ich nie znają szybko się uczą, zdobywają troszkę pewności siebie w odniesieniu do angielskiego. Nieodłącznym elementem nauki kolorów są tuż obok zabaw piosenki. Dziś zapraszam Was na przegląd moich ulubionych pomoc. 


1. I see something blue - Super Simple SongsPoczątkowo sceptycznie podchodziłam do tej piosenki, ale na ostatnich zajęciach dopiero dotarło do mnie, jaki drzemie w niej potencjał. Jest łatwa, bo przez cały czas trwania powtarza się tylko kilka zwrotów. Można ją śpiewać, a można też potraktować ją jako fajne video - w trakcie trwania utworu wyszukujemy na ilustracji wszystkie rzeczy w danym kolorze. Sprawdzone na zajęciach - dzieciaki uwielbiają!

2. I see something pink - Super Simple Songs


I see something pink to tak naprawde dalszy ciąg piosenki I see something blue. 

3. Colours Dance - Patty Shukla


 
To świetna piosenka - zabawa dla grupy 4 latków, Dla maluchów jest zbyt trudna, a dzieci starsze się przy niej nudzą. Czterolatki są przy niej skupione, wyszukują kolorów na swoich ubraniach - super zabawa. 

4. The Apple is red - Busy Beavers


Fajna piosenka dla 3-4 latków, wystarczy do każdego koloru przygotować rekwizyty, np. części dzieci wręczyć jabłuszka, części drzewka - i tak dalej w zależności od koloru. Na środe wychodzą dzieci trzymające to, o czym mowa w piosence. 

5. Colour song - The Learning Station


Kolejna action song - takie lubię najbardziej i moje dzieciaki też. Obiecałam ją dzieciom na jutrzejszych zajęciach, będzie szał:) 

6. Hello yellow & Green is for the apple

To moje dwie ulubione piosenkie "nieyoutubowe". Obie pochodzą z kursu Happy Hearts, z części starter, korzystam z nich już od lat i dzieci nadal je uwielbiają:)

7. The rainbow colour song - KidsTV123


Na języku angielskim nie można ominąć tematu tęczy - zarówno przy omawianiu kolorów, jak i przy temacie weather. Ta piosenka przypadła mi do gustu, bo choć jest spokojna, to nie jest w ślimaczym tempie:)

8. Colours Action song - Dream English

Niestety, blogger nie współpracuje ostatnio dobrze z youtube - dlatego nie mogę zamieścić najnowszej piosenki Dream English, jednak aby ją odsłuchać, wystarczy kliknąć na tytuł:)


To tyle, jeśli chodzi o moje preferencje. Piosenek o kolorach jest cała masa, nie tylko na youtube, ale też na płycie dołączonej do każdego kursu. Jestem zawiedziona piosenką o kolorach z Discover with Dex 2, dlatego rozpoczęłam poszukiwania innej, ciekawszej piosenki na zajęcia, w efekcie czego powstała ta lista. Chętnie dorzucę do niej inne piosenki - zostaw w komentarzu tytuł swojej ulubionej piosenki o kolorach!:)


Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

3 komentarze

  1. The Rainbow Colors Song uwielbiam, zresztą nie tylko ja ;) taka spokojna to piosenka, ale jak wpadnie w ucho, to już tak szybko nie wypadnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. The Rainbow Colors Song uwielbiam, zresztą nie tylko ja ;) taka spokojna to piosenka, ale jak wpadnie w ucho, to już tak szybko nie wypadnie :)

    OdpowiedzUsuń