Co warto kupić w... TkMaxx

13:01


Już chyba każdy wie, że TkMaxx to obowiązkowy sklep dla nauczyciela angielskiego. Łatwo się nim zachłysnąć i kupić masę z pozoru uroczych rzeczy, jednak praktycznie nieprzydatnych.

Miłością do tego sklepu pałam już od dawna, jako maniaczka kosmetyków różnego rodzaju to właśnie tam zaopatrywałam się w lakiery OPI i inne cudeńka. Z czasem jednak cel moich wycieczek do TkMaxx, którego niestety - w moim mieście nie ma, zmienił się. Zaczęłam zaopatrywać się w nim w książeczki i zabawki edukacyjne, które miały służyć mi jako pomoce do zajęć z języka angielskiego. 


Jak wspomniałam na początku - szybko się zachłysnęłam i nakupowałam masę książek, które niestety - okazały się nieprzydatne. Teraz zdecydowanie bardziej zastanawiam się nad każdym zakupem. O tym, jak wybrać fajną książeczkę, między innymi w TkMaxx właśnie pisała Marysia

Oprócz książek, uwielbiam w TkMaxx puzzle. Nie te zwykłe, z których tworzy się obrazek, a takie, które układa się w pary. Owszem, można takie puzzle wykonać samemu, wystarczy pomysł, drukarka i laminarka. Cóż, pomocy tworzę sama całe mnóstwo, jednak pracując codziennie do 19.00 nie chcę każdej wolnej minuty spędzać na wycinaniu i laminowaniu właśnie. Jeśli więc widzę ładne, przydatne puzzle w przystępnej cenie to je kupię - właśnie po to, by oszczędzić sobie trochę czasu. 


Jedyny ich minus jest taki, że zajmują trochę więcej miejsca, niż laminaty. No i nawet w przystępnej cenie ich koszt wynosi więcej, niż laminatu. Uważam jednak, że czas wolny jest bezcenny, więc zakup takich puzzli to dla mnie sytuacja win-win. 


Podczas ostatnich zakupów wybrałam dwa zestawy puzzli: My first numbers oraz Opposites. Pierwszy zestaw to liczby od 1 do 10, w którym dopasowujemy cyfry do odpowiedniej liczby zwierzątek morskich. Drugi natomiast to 30 par przeciwieństw, m.in.: rich -poor, up -down, full-empty, old-new, big-small, right-left, open -close, hot-cold, day-night. Oba zestawy były w cenie 19,99 każdy. 

Puzzle można wykorzystać na wiele fajnych sposobów. Jeśli chodzi o liczenie - nauczyciel może powiedzieć np. seven, a wybrana para dzieci musi odnaleźć cyfrę i zwierzątka. W podobny sposób opposites, dodatkowomożna też nimi zagrać w memory:)


Co fajnego kupujecie w TkMaxxie? A może omijacie sklep szerokim łukiem;)?

Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze