Wspomnienia

13:07
Jestem jeszcze przed urlopem, więc zajmuję się dokumentami i porządkowaniem sali. Staram się też rozplanować pracę na ten ostatni tydzień przed urlopem, ale i na dni zaraz po nim, bowiem dopiero wtedy będę mogła trochę przeorganizować salę - nowe znaczki, dekoracje itp. I najbardziej właśnie myślę o tym ostatnim, że teraz moja sala może wyglądać zupełnie inaczej, bo dzieci są starsze. I nachodzą mnie różne wspomnienia z minionego roku. To właśnie nimi chcę się z Wami dziś podzielić.

Przegląd piosenki anglojęzycznej - to był mój pierwszy rok nauczania języka angielskiego w obecnym przedszkolu. Po raz pierwszy zostałam zaproszona do wzięcia udziału w przeglądzie piosenki anglojęzycznej. Dziewczynka, którą wybrałam, wystąpiła rewelacyjnie, a całe wydarzenie umocniło mnie w tym, że lubię to, co robię i że robię to dobrze!

Przedstawienie "Kraina Lodu" - do mojej grupy uczęszczają dzieci różnych wyznań, więc zamiast jasełek chciałam zrobić przedstawienie zimowe. Padło na Elzę i Olafa. Kiedy wspominam przedstawienie i cały proces jego przygotowania to zawsze przed oczyma mam scenę z pierwszej próby z kostiumami. Istna magia! 10 Elz śpiewających "Mam tę moc" z takim zaangażowaniem, z taką pasją... na moich oczach spełniało się marzenie dziewczynek, które z całego serca pragnęły poczuć się jak księżniczka. Chyba udało nam się spełnić to marzenie - bez zamku, kryształów i góry złota ;)

Rysunek - w swojej grupie mam chłopca ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jego rysunki, to zawsze pognieciona/porwana kartka, pomazana kartka i wszystko dookoła. Przed zakończeniem roku na prośbę Rodziców dzieci przygotowywały portrety  mojej koleżanki współprowadzącej grupę, w ramach prezentu pożegnalnego. Właśnie wtedy chłopiec był bardzo skupiony (co do niego niepodobne), rysował długo. A na koniec moim oczom ukazała się wyraźna postać, która miała sukienkę, dwie ręce, dwie nogi, oczy, nos, usta, głowę i włosy! - może to głupie, ale popłakałam się;)


Jakie są Wasze najpiękniejsze wspomnienia z minionego roku szkolnego? Podzielcie się w komentarzach! 

Pozdrawiam, 
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze