Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy...

20:44
Dziś zapraszam Was na moją relację z warsztatów KLANZA "Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy...". Tym razem warsztaty odbyły się w moim przedszkolu, a prowadziła je tak, jak porzednio Agnieszka Kaczmarczyk, która jest współautorką "maluchów".

"Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy..." to warsztat dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, które pracują z najmłodszymi grupami.Piosenki i zabawy prezentowane podczas dwóch dni szkolenia pomogą nam ułatwić adaptację dzieci w przedszkolu. Treść warsztatów świetnie pasuje do całodniowej aktywności maluchów. Pojawiają się utwory zachęcające do sprzątania sali przed jedzeniem, do odpoczynku i leżakowania, do mycia rąk i wiele innych. Według mnie, na płycie, którą można zakupić podczas szkolenia (a kosztuje tylko 26zł!) znajdują się same hity: "Jesteśmy żaby aby aby", "Idzie wąż" - znają wszyscy, a moje dzieciaki szczególnie pokochały "Burczą brzuszki", "Ręce brudne mamy", "Leci komar na wycieczkę"


Oprócz piosenek i zabaw podczas szkolenia poznajemy również pomysły na ciekawe prace plastyczne - krawat dla taty, muchy ze skarpetek, świetne ramki z zawodami, banalne w wykonaniu. Atmosfera panująca na szkoleniu - rewelacja. Było to pierwsze szkolenie organizowane w naszym dość młodym przedszkolu (to czwarty rok działalności). Oprócz naszej kadry zaproszone były także nauczycielki z innych placówek. których w większości nie znałyśmy. Agnieszka to doskonała prowadząca, która oprócz ogromu wiedzy, który przekazuje, potrafi wręcz wyczarować przemiłą atmosferę. 

Komu polecam szkolenie? Wszystkim, którzy pracują z małymi dziećmi - zarówno paniom pracującym w żłobku, jak i tym w przedszkolu. 


Niedługo kolejna część o warsztatach KLANZY:)

Pozdrawiam Was!
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze

  1. Posiadam płyty i zdecydowanie są rewelacyjne. Chętnie wzięłabym udział w takim szkoleniu.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń