Dzień Dziecka 2016

13:29
 Witajcie! Od poniedziałku w Goleniowie burze, zaplanowałyśmy więc atrakcje w swoich salach. 

Chciałam, aby dzieci stawiając już pierwszy krok w przedszkolu poczuły, że to ich dzień. Postawiłam na kolorowe plakaty
z postaciami z bajek (TUTAJ). Umieściłam je na drzwiach prowadzących z szatni na hall, na drzwiach:do sypialni żłobkowej, do jadalni, na drzwiach
do i z klatki schodowej oraz na ścianach na klatce. Dzieci wchodząc na górę był prowadzone przez swoje ulubione postaci
z bajek, słychać było same ochy i achy:)

Ja postawiłam na lody! Z teatrzyku zrobiłam lodziarnię. Za wafelkowe rożki służyły nam plastikowe kubeczki, za gałki - kulki,którymi wypełnione są baseny w bawialniach. Oczywiście, były też pieniądze - banknoty miałam sprzed kilku lat z jakiejś starej gry, a monety to liczmany. Każde z dzieci kupowało lody, sprzedawało je, przeliczało pieniądze (ilość, nie nominał)
i wydawało resztę. Zaproponowałam dzieciom proste scenki, ale dzieciom tak spodobała się zabawa, że z mojej propozycji
w ogóle nie skorzystały. Wymyślały swoje smaki,dialogi - nie wiem, kto lepiej się bawił: czy dzieci uczestnicząc, czy ja obserwując. 


Girlandę z lodami znajdziecie TUTAJ.

W trakcie zabawy do sali przyszły moje szalone koleżanki z innych grup - rozpogodziło się, więc pobiegłyśmy przygotować dzieciom kolejną niespodziankę. Przystroiłyśmy - na szybko - podwórko balonami, kolorowymi chorągiewkami. Dziewczyny ubrały kolorowe peruki i okulary, wyniosłyśmy kredki i farbki do twarzy, kredę, bańki mydlane i pozostawiłyśmy wszystko swojemu biegowi. Od razu ustawiały się kolejki do malowania twarzy, część dzieci malowała kredą, część tańczyła do muzyki,
a część... pozowała do zdjęć:) Potem słodki poczęstunek i upominki rozdawane w salach. Dzieci stwierdziły, że to był najlepszy dzień, a to dla nas najważniejsze. 

Dla mnie ważne jest też to, że pracuję z osobami, z którymi wystarczy, że spojrzymy na siebie, a w naszych głowach pojawia się już cały plan, na cokolwiek. :)

Pozdrawiam Was:)
Monika


Może spodoba Ci się!

2 komentarze