Wio, koniku, ruszaj z nami

16:44Witajcie! Nie wiem, jak Wy, ale ja już żyję trochę przyszłym rokiem szkolnym. Wyszukuje inspiracji do urządzenia sali, szkoleń... dlatego dla tych z Was, które mają podobnie przygotowałam cykl trzech wpisów odnośnie szkoleń Stowarzyszenia KLANZA. 

Pierwsze szkolenie - Wio, koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami, to przede wszystkim 13 popularnych melodii polskich, ja nazywam je "biesiadnymi";), w ciekawych aranżacjach - nie biesiadnych, a pięknych, czystych i przyjemnych dla ucha. 


Do każdej z melodii przypisany jest taniec integracyjny, do wykonania zarówno przez dzieci przedszkolne jak i starsze. Ale wróćmy jeszcze na chwilę do piosenek. Jak wiecie, jestem instruktorką harcerską, więc jak łatwo się domyślić - znaczną część życia spędziłam w cudownym gronie przy wielu ogniskach. Jeśli ktoś z Was miał przyjemność zasiąść przy harcerskim ognisku, to znacie to uczucie - przyjaźni, ciepła, zadumy i tego, że jest nam wszystkim ze sobą dobrze. Taki klimat panuje na szkoleniach prowadzonych przez Agnieszkę KaczmarczykPiosenki zawarte w programie szkolenia jak najbardziej są śpiewane też przy ognisku, ale to właśnie Agnieszka buduje taki klimat - wzajemnego szacunku, akceptacji i ciepła. Wyobraźcie sobie, że na szkoleniu Wio koniku, byłam ubrana jak na Sybir, gotowałam się z gorąca. Szkolenie było wyjazdowe, więc nie miałam nic na przebranie. Jedna z uczestniczek (obca dla mnie osoba) podeszła i zaproponowała, że przywiezie mi z domu lżejsze ubrania. 

Nie wiem, jak Wy - ale ja po każdej formie szkoleniowej lubię wypróbować wszystko na dzieciach. płytę Wio, koniku pokochały i to już w trzylatkach! Na pasowaniu na przedszkolaka wszystkie grupy przedszkolne zatańczyły do różnych wersji Hej, bystra woda, a do To były piękne dni, moje Biedronki same ułożyły choreografię, którą przedstawiły na jednej z uroczystości. 

Dla ciekawskich - piosenki, które występują na płycie - Wio koniku, Hej, sokoły, My cyganie, Hawiarska koliba, Miała baba koguta, Dalej wesoło, Zielony mosteczek, To były piękne dni, Czerwone jagody, Upływa szybko życie, To ostatnia niedziela, Cicha woda, Hej, bystra woda. 

Cena szkolenia to ok. 150zł. W cenie: płyta, materiały z tekstami piosenek i opisami tańców, zaświadczenie. 

Wstyd się przyznać, ale do czasu tamtego szkolenia, myślałam, że KLANZA, to tylko chusta animacyjna i związane z nią tańce.
A to o wiele, wiele więcej!

Jakie szkolenia KLANZA lubicie i polecacie?


Pozdrawiam Was,
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze