Zabawy z dzwonkami

21:19


Witajcie:)
Salę, w której mam zajęcia z języka angielskiego dzielę z różnymi specjalistami pracującymi w przedszkolu. W związku z tym jest ona pełna przeróżnych ciekawych pomocy. W rogu, obok stołu przy którym zazwyczaj pracuje logopeda skrywały się pudła z instrumentami, w tym z moimi ulubionymi dzwonkami z rączką. Używałam ich wielokrotnie do zajęć muzycznych z moją grupą, ale nigdy jeszcze do angielskiego. Podczas zajęć z trzylatkami wymyśliłam trzy zabawy, które pomogą nam w przećwiczeniu poznanego już słownictwa, ale nie tylko.

1. Kolory

Najprostsza zabawa, która chyba każdemu od razu przychodzi na myśl, kiedy zobaczy kolory dzwonków. Dzwonki ustawiam w kole lub w rzędzie. Proszę dzieci ring the yellow/blue/green/red bell .  Z tej bardzo prostej i niewymagającej praktycznie żadnego przygotowania dzieci mają naprawdę niezłą frajdę. 

2. Are you sleeping brother John?

Ulubiona zabawa moich trzy i czterolatków. Rozdaję dzieciom dzwonki, mówimy sobie jak dzwonią dzwony (bim, bam, bom) i ustalamy, że dzieci mogą zadzwonić dzwonkami tylko, kiedy w piosence przyjdzie pora, by zaśpiewać właśnie bim, bam, bom. Na melodię "Panie Janie" śpiewamy:

Are you sleeping, are you sleeping
brother John, brother John?
Morning bells are ringing,
morning bells are ringing
bim bam bom, bim bam bom
A bawimy się w to tak, że jedno dziecko (zazwyczaj wszystkie, albo tylko te, które chcą - oczywiście kolejno) biorę na kolana, dziecko kładzie się tak, jak gdybym miała je utulić do snu, zamyka oczy - jest braciszkiem Jankiem. Reszta dzieci razem ze mną śpiewa piosenkę i w odpowiednim momencie dzwoni dzwonkami. Z trzylatkami wyszło już przy drugiej kolejce, czyli drugim dziecku:)


3. Zadzwoń, kiedy zobaczysz...

Do tej zabawy potrzebujemy dodatkowo flashcards. Jesteśmy aktualnie w temacie rodziny, więc załóżmy, że mówię mummy i pokazuję kolejno członków rodziny. Zadaniem dzieci jest zadzwonić dzwonkiem wtedy, kiedy zobaczą kartę przedstawiającą mummy. W starszej grupie to dzieci mogą wcielić się w rolę prowadzącego.


Masz jeszcze jakiś pomysł na wykorzystanie dzwonków? Napisz w komentarzu, chętnie wykorzystam go na swoich zajęciach:)

Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze