Bugs - garść darmowych plików do pobrania

19:30Witajcie:) W marcu razem z cztero - i pięciolatkami na angielskim omawiam temat moich ulubionych robali. Nie potrafię przygotowywać sobie pomocy komputerowo, ale jeśli mam wzór do wydruku, to mogę stworzyć ich naprawdę sporo. W związku z tym przeczesałam Internet i znalazłam kilka perełek, którymi chciałam się dziś z Wami podzielić. 


Oczywiście nie mogę zacząć od niczego innego, niż od wytworów Marysi z Head Full of Ideas. 

Bingo


Poświęćmy chwilę, na docenienie uroku tego bingo - jak tylko je zobaczyłam - przepadłam. Raz, że obrazki, a dwa i słoik, i całość, dla mnie są po prostu przeurocze. Do pobrania TUTAJ

Memory Memory jest całkiem duże - wydrukowane na ponad 2/3 rozmiaru A4. Jest to nic innego, jak powiększone flashcards Marysi - do pobrania TUTAJ.

Puzzle


Puzzle ze zdjęcia powyżej otrzymywali subskrybenci Pomysłowego newslettera Head Full of Ideas - kto jeszcze się nie zapisał, niech czyni to czym prędzej, jak widać na zdjęciach - warto. RobaczkiRobaczki, z powyższego zdjęcia służą mi do takich zabaw jak "What is missing", albo "Mistery bag". Nie są one co prawda do wydruku, jak sugeruje tytuł wpisu, ale nie mogłam się nie podzielić tą okropnie realistyczną muchą:)

Bugs in a jar


To gra na liczenie, ja powtarzam przy jej użyciu także kolory. Każde z dzieci otrzymuje swój słoik. Kolejno rzucamy kostką, wkładając do słoika tyle robaczków, ile oczek na kostce. W zależności od liczby dzieci, biorąc kolejne robaczki wymieniają też ich kolory. Grę można pobrać z bloga The Measured Mom. 

I spy with my little eye


To kolejne moje pinterestowe znalezisko, które możecie pobrać TUTAJ. Ja zalaminowałam 12 sztuk, gdyż tyle mam i gram na różne sposoby: albo mówię literkę, na którą zaczyna się dana rzecz, albo mówię co dzieci mają policzyć.

Wszystkie cuda powyżej przedstawione to tylko kropla w morzu - po więcej zapraszam Was na moją tablicę Bugs na Pinterest. Znajdziecie tam m.in. cały pakiet 80 stron, a w nim action cards, karty pracy i baaardzo dużo innych.

Pozdrawiam Was, wiosennie:)
Monika

Może spodoba Ci się!

6 komentarze

 1. O! Bardzo się cieszę, że moje materiały tak się spodobały! Widzę, że I spy też powstało przy wykorzystaniu obrazków z PicMonkey i idealnie pasuje do moich materiałów :).

  Aaa, u mnie do pobrania też scenariusz zajęć dotyczących robaczkowego słownictwa :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, I spy pasuje idealnie:) A Twoje materiały zawsze mi się podobają i doskonale o tym wiesz;)

   Usuń
 2. O! Bardzo się cieszę, że moje materiały tak się spodobały! Widzę, że I spy też powstało przy wykorzystaniu obrazków z PicMonkey i idealnie pasuje do moich materiałów :).

  Aaa, u mnie do pobrania też scenariusz zajęć dotyczących robaczkowego słownictwa :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog ! Bardzo Ciekawe pomysły i inspiracje !! :)

  OdpowiedzUsuń