Tęczowe dekoracje

19:52


Witajcie:)

Moje zeszłoroczne dekoracje okienne cieszyły się ogromną popularnością, postanowiłam więc podzielić się z Wami również tegorocznym pomysłem. 

O tym, że nie jestem uzdolniona plastycznie wie już chyba każdy. Kiedy więc robię coś, na co będą musieli patrzeć inni (hihi) idę w szablony... wiem, że to temat kontrowersyjny w świecie nauczycielek przedszkola, jednak wolę odrysować coś od szablonu, niż skazywać innych na oglądanie mojego wątpliwego arcydzieła. Myślę, że dla dzieci przebywanie w "ładniejszym" i bardziej schludnym otoczeniu będzie bardziej sprzyjało rozwojowi poczucia estetyki. 

zdjęcie wykonane w sali


W swojej sali mam sporo okien, nie chciałam jednak zaklejać ich w całości - zdecydowanie służy zarówno mi, jak i dzieciom przebywanie w jasnej sali, a jestem zdania, że to, co ma być dekoracją na szybie, często niepotrzebnie zasłania światło dzienne. Postawiłam więc na nieduże i proste elementy. Aby jednak trochę je urozmaicić postawiłam na kolory. I tak na wprost wejścia do stali pada tęczowy deszcz, a na oknach od strony ulicy widnieje tęcza, która z pobliskiego przystanku autobusowego niczym (oprócz krzywizny, ale - nie umiem prosto!) szczególnym się nie wyróżnia, jednak kiedy popatrzymy na nią w sali od razu dostrzeżemy, że składa się ona z kolorowych motyli. 
zdjęcie wykonane z podwórka
I jak Wam się podobają moje dekoracje? Wiem, że zeszłorocznych ptaków nie pobiją, no ale... :)

Pozdrawiam Was,
Monika

Może spodoba Ci się!

4 komentarze

  1. Wspaniałe! Zeszłoroczne również przepiękne :) Żałuje że nie mam własnej klasy, ale do czasu :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tecza z motylków mega! Tęcze ogólnie są super ;)

    OdpowiedzUsuń