St. Patrick's day - moje pomysły

18:04
Witajcie, dziś przygotowałam dla Was kilka pomysłów i inspiracji na dzień świętego Patryka. Jeśli planujecie taki dzień w ramach zajęć z języka angielskiego - zapraszam.


Flashcards

Nie mogę zacząć inaczej, niż od kart prezentacyjnych. Ładne, wesołe i kolorowe przygotowała moja imienniczka Monika zwana Mambiatką. Dzieciom także przypadły do gustu. Oprócz tego, Monika przygotowała też kilka gier, ale o tym za chwilkę.

Songs

Wyjątkowo spodobały mi się piosenki z kanału Kiboomers. Zazwyczaj nie wpadają mi w ucho, a te świętopatrykowe są naprawdę ciekawe. 

Rainbow song - piosenka w miarę łatwa, ale mało w niej tematu dnia św. Patryka. 


G-R-E-E-N - podobna do piosenki BINGO SSS


Dance, Dance, Leprechaun Dance - do tej piosenki na pewno potańczę z trzylatkami:)


Little Leprechaun song - zdecydowanie dla starszakówGames & activities 

Memory, bingo - dla mnie klasyka, która pojawia się przy właściwie każdym temacie. Tu z pomocą znowu przyszła Mambiatka.  Do bingo Monika zamieściła kostkę, którą ja wykorzystam samodzielnie - bez bingo, do powtórki słownictwa. 

Oprócz wszystkich znanych nam gier z wędkowaniem, packami na muchy, planuję z moimi pięciolatkami wyruszyć na poszukiwania Leprechauna. Na jednym piętrze, w różnych zakamarkach zostawi nam on zielone koperty z zadaniami, np. ułożenie puzzli - rozcięte flashcards, wykonanie tańca Leprechauna przy piosence Kiboomers, sesja zdjęciowa - dzieci jako Leprechauny  i koniecznie zadanie plastyczne - u nas będzie to chmura wycięta z papieru, do której dzieci będą przyklejać paski bibuły, które stworzą tęczę. Oczywiście do kopert będą nas prowadzić małe zielone stópki (które jeszcze nie wiem jak zrobię:)).

Crafts


Bardzo spodobał mi się ten Leprechaun, szczególnie, że nie jest trudny do wykonania. W zależności od grupy wiekowej, przygotowałabym kontur twarzy, z oczami lub bez, kapelusz w całości lub w elementach (raczej powycinałabym poszczególne jego elementy, żeby nie tracić zbyt dużo czasu w trakcie zajęć). Inne pomysły na prace plastyczne znajdziecie na mojej tablicy na Pinterest

Photoshoot


Nie uznaję dni tematycznych bez super sesji zdjęciowej. Na tych zajeciach także się taka pojawi, nie zdecydowałam jeszcze, czy użyję propsów na patyczkach, czy "okienka" z papierowego talerzyka. A może i to, i to? :)


O tym, jak bawiliśmy się podczas St. Patrick's Day przeczytacie na blogu w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że będzie super:)

A Wy, jakie macie pomysły na ten dzień?

Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze

  1. Poszukiwanie skrzata super - dzięki za pomysł :) A co do piosenek, faktycznie super, moim faworytem w dalszym ciągu jest właśnie Little Leprechaun song :)

    OdpowiedzUsuń