St. Patrick's Day - jak bawiliśmy się na zajęciach

22:17Witajcie, dziś - trochę to trwało, ale lepiej późno, niż wcale:) podzielę się z Wami tym, co robiliśmy z okazji St. Patrick's Day. Zaznaczam, że opisanych poniżej sześć punktów wykonałam z grupami pięciolatków, na zajęciach, które trwają pół godziny. Dla młodszych grup wybierałam tylko niektóre punkty.

Przygotowałam sześć kopert, każda oznaczona odpowiednią ilością zielonych stópek (1-6) oraz zieloną kostkę, która zamiast "oczek" ma cyfry. W każdej kopercie ukryty był obrazek z inną aktywnością. Dzieci rzucały kostką, odszukiwały kopertę z daną ilością stópek i przystępowaliśmy do działania. 

1. TV - oglądaliśmy wybrany przez dzieci filmik na youtube z Leprechaunem w roli głównej:)


2. Craft - tęczowe chmurki. Nie lubię, kiedy craftsy zajmują znaczną część zajęć, więc tutaj przygotowałam gotowe chmurki, kolorowe paski bibuły - dzieci tylko przyklejały paski do chmurek.  3. Puzzle - pocięte flashcards od Moniki
4. Photoshoot - tak jak pisałam we wcześniejszym wpisie, przygotowałam dla dzieci maskę Leprechauna z papierowego talerzyka. Strzał w 10! Dzieciom bardzo spodobała się nasza mała sesja zdjęciowa;) 

5. Sing a song - wspólnie śpiewaliśmy piosenkę Dance, Dance Leprechaun Dance z kanału yt Kiboomers. 

6. Klasy - na zdjęciu widnieje osiem pól, w rzeczywistości użyłam sześciu. Pod kartkami z cyframi znajdowały się flashcards. W ruch ponownie szła kostka. Dzieci musiały skoczyć na tę cyfrę, którą wyrzuciły kostką, podnieść kartkę i nazwać to, co znajduje się na ilustracji. 


Na koniec każdemu dziecku malowałam na buźce flagę Irlandii lub koniczynkę, według preferencji. Niestety, nic zielonego w garderobie nie posiadałam, ale za to ogromne okulary - koniczyny (które 6 lat temu przywiozłam ze Szkocji i jeszcze ani razu mi się nie przydały, aż do teraz!) i zieloną bandankę na głowie. 

Dzieciakom się podobało, mi również:) A Wy, co ciekawego robiliście tego dnia? 

Pozdrawiam - już prawie wiosennie!
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze