Easter Snap

11:47Witajcie! Jakiś czas temu zakochałam się w grze o wdzięcznej nazwie snap. Gry tego typu są raczej trudno dostępne. Kiedy podczas warsztatów Exciting Teaching zobaczyłam stoisko wydawnictwa Usborne, a na nim snapy, zapragnęłam ich wszystkich! Niestety udało mi się zakupić tylko cztery, ale za to jakie! Shapes, Christmas, London i Easter Snap. I to właśnie o tym ostatnim dziś Wam opowiem. 

W skład gry wchodzi 13 rodzajów kart, po 4 sztuki z każdego rodzaju. Mamy tam: Pretty butterflies, Easter egg, Easter bonnet, wrapping eggs, Easter bunny, happy lambs, hungry bunnies, Easter egg hunt, Easter parade, Easter chicks, Basket of eggs (ja używałam jako Easter basket), Easter flowers, decorating eggs. Zasady gry

Zasady gry są proste: każdemu uczestnikowi rozdajemy równą ilość kart. Uczestnicy kładą karty przed sobą, jedna na drugiej, obrazkami do dołu. Jedna z osób kładzie jedną kartę na środku, obrazkiem do góry. Uczestnicy kolejno przeciągają kartę w stronę środka, by potem szybko obrócić ją obrazkiem do góry i położyć ją na tej, która już tam leży. Uczestnik wykładający kartę nazywa obrazek. Kiedy karta którą wykładamy, jest taka sama jak ta, która już znajduje się na środku, wtedy należy klasnąć w dłonie i powiedzieć Snap!. Kto pierwszy to zrobi, zabiera wszystkie karty prócz jednej i kładzie je pod swoje karty. Z czasem gracze pozbywają się kart, wygrywa ten, kto zostanie z ich największą ilością. 

Co podoba mi się w tej grze?

Ogromną zaletą gry snap jest o, że w zabawny sposób możemy przećwiczyć naprawdę dużo słówek. Oprócz tego, Easter Snap (jak i inne) wydawnictwa Usborne jest naprawdę... uroczy! Te kolory i grafiki, są bardzo miłe dla oka. Karty są dobrej jakości, nie wymagają dodatkowego laminowania. 

Do czego jeszcze można użyć kart Snap?

Kart można użyć na wiele sposób, między innymi jako kart prezentacyjnych, czyli flashcards,do wprowadzania słownictwa. Świetnie sprawdzą się także do gry w memory, czy w Piotrusia. Wybieram jedną kartę, która będzie Piotrusiem i gramy według tradycyjnych zasad. Świetnie sprawdzą się też do gry w Lotto. Rozdajemy dzieciom karty, dajemy chwilę, by dzieci zapoznał się z kartami i mówimy np. Easter bunny - zadaniem dzieci jest wyłożenie kart z Easter bunny. Świetna gra do powtórki i utrwalenia słownictwa. 

Lubicie snapy? Może znacie inne sposoby na wykorzystanie tej gry? 

Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze