Pomysły na walentynkowe prace plastyczne

10:44Witajcie!
Za niespełna dwa tygodnie dzień zakochanych. Jest to kolejny powód, by dać upust naszej kreatywności. Dziś przychodzę do Was z propozycjami prac plastycznych dla różnych grup wiekowych.

athomeinthenorthwestblog.com

Starszaki (5-6 latki) śmiało poradzą sobie z tymi świeczkami. Młodsze dzieci pewnie też, ale ze sznurka powstanie raczej kreatywna plątaninka:). Praca szybka w wykonaniu. 

krokotak.com

Jeśli zaglądacie na małe duże już od jakiegoś czasu, to na pewno wiecie, że lubię wszystko, co robi się "z rączek". I tak, jak na zdjęciu powyżej : składamy kartkę na pół, odrysowujemy dłoń i wycinamy. Z naszą niewielką pomocą tę pracę są w stanie zrobić czterolatki. 

childparenting.about.com

Wieniec z serduszek to bardzo efektywna praca. Trzylatkom możemy przygotować gotowe elementy, czterolatkom możemy narysować serca, aby je wycięły, A dzieciom starszym możemy zostawić odrysowywanie i wycinanie lub też wycinanie serduszek z poskładanych kartek. 

architectureartdesign.com

Serduszkowe drzewo znają chyba wszyscy. Listki można wykonać palcami maczanymi w farbie, kawałkami bibuły, stemplami, gąbką, czy serduszkami wyciętymi ozdobnymi dziurkaczami. 

housingaforest.com

Rolki po papierze toaletowym... mam do nich słabość ;). Można wyczarować z nich cuda, ja i moje dzieci najbardziej lubimy stemple. Szczególnie, gdy kładę na środku dywanu worek z rolkami, każdy bierze tyle, ile chce i sam zgniata rolkę w taki sposób, jaki chce - i zasiadamy do stemplowania. A muszę Wam powiedzieć, że jako trzylatki nieźle dawały sobie radę! Na dziś - rolka w wydaniu walentynkowym - serduszkowym!

notimeforflashcards.com

A tutaj, w roli głównej - poza serduszkami oczywiście - druciki kreatywne. Nie wiem jak u Was, ale u mnie w przedszkolu jest ich cała masa. Myślę, że tę pracę spokojnie wykonają nawet 3 latki, a i starszaki będą miały przy niej sporo frajdy. 

crunchyfugalista.com

Piękne koralikowe ozdoby - w zależności od wielkości koralików mogą zrobić je różne grupy wiekowe. Myślę, że w tym roku zaszaleję z moimi czterolatkami:)

liagriffith.com

Przesłodkie upominki, np. dla rodziców - myślę, że każdy ucieszyłby się z takiej słodkości. 

craftriver.com


No i na koniec - nieśmiertelne stemple z ziemniaka. Genialne w swojej prostocie. I ponadczasowe!


Więcej pomysłów na walentynkowe crafty znajdziecie na mojej tablicy na Pinterest.


Pozdrawiam,
MonikaMoże spodoba Ci się!

0 komentarze