Jak przetrwać ostatnie dni przed świętami i cieszyć się przerwą świąteczną

21:09

Ostatnie dni przed świętami są dla nas ciężkie - spływa na nas ogrom pracy, czujemy już zmęczenie, a okres naprawdę gorący. Oto kilka moich sposób na to, by przetrwać przedświąteczny szał w przedszkolu.


1. Nie odpuszczaj
Nie odpuszczaj dzieciom. Bądź tak samo konsekwentna, jak zawsze. Trzymaj się zasad i postanowień, bo jeśli teraz odpuścisz - każdy kolejny dzień będzie coraz gorszy. Dzieci wyczują Twoją chwilową "słabość" i będzie naprawdę ciężko.

2. Bądź bardziej wyrozumiała
Dla dzieci to także ciężki okres. Są podekscytowane, czekają na upragnione prezenty, o których na każdym kroku przypominają im dorośli, ale zewsząd słyszą tylko "uspokój się", "nie dotykaj", "bądź grzeczny"... 

3. Zaplanuj styczeń
Żeby przez święta nie myśleć o tym, co masz do zrobienia, zacznij robić przed świętami - czy to kolejne dekoracje, czy obserwacje, czy cokolwiek innego. W myśl zasady "im człowiek ma więcej na głowie, tym więcej ma czasu wolnego".

4. Postaw na minimalizm
Przygotowujesz jasełka lub przedstawienie zimowe? Nie przesadzaj z dekoracjami. Postaw na minimalizm. Ja w tym roku na niebieskiej płachcie powiesiłam śnieżynki - białe, srebrne i błękitne. Wyglądały na pracochłonne, ale takie nie był - wystarczył szablon z internetu:) Nie będzie paniki pod tytułem "czy wszystko mam gotowe". 

5. Poczuj święta!
Baw się! Dzieci szaleją od rana?  Włącz świąteczne piosenki i tańczcie tak długo, aż starczy Wam tchu!A jakie są Wasze sposoby na przedświąteczny kryzys?

Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

2 komentarze

 1. Dokładnie przede wszystkim dużo śmiechu, świątecznych piosenek i staram się przygotować jak najwięcej atrakcji w postaci gier i zabaw świątecznych ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Hey there, You have performed an excellent job. I will definitely digg it and individually suggest to my friends. I’m sure they will be benefited from this site.
  áo lớp
  http://ksvadl.com/ninh-binh
  http://anhngubingo.com/tin-tuc
  vườn quốc gia Tam Đảo

  OdpowiedzUsuń