Pomysły i inspiracje na dzień misia

17:24

Witajcie!
Dzień misia to jeden z moich ulubionych dni, może dlatego, że z misiami z racji nazwiska jestem poniekąd związana. Dziś garść moich luźnych pomysłów do zorganizowania tego dnia w przedszkolu.

1. Dekoracje
Nie wyobrażam sobie dnia tematycznego w przedszkolu bez stosownych dekoracji. Na pewno w sali ukaże się mnóstwo misiowych motywów: balony, chorągiewki, całe mnóstwo pluszowych miśków. Mam też ambitny plan

2. Akcent w  ubiorze
Skoro to święto misia, to koniecznie trzeba to zaakcentować również w naszym ubiorze. Ja poprosiłam rodziców,by ubrali dzieci na brązowo, oprócz tego możemy wykonać proste opaski z główkami lub uszkami misia, albo dwustronną taśmą przykleić do koszulki niedużą misiową sylwetkę.

3. Piosenka
Nie ma święta bez piosenki. Koniec, kropka. Misiowych piosenek jest całkiem sporo, moi faworyci to:
Misiu, misiu ( z projektu P21)

4. Przekąski
Impreza bez jedzenia, to nie impreza. Miód, żelki misie, misiowe ciastka - to na pewno pojawi się u mnie.
takie misiowe ciastka robiłam kilka lat temu:)

5. Praca plastyczna
Oj tutaj można zaszaleć! Tak jak bliżej mi do muzyki, niż do plastyki, tak na dzień misia nie mam pomysłu. Zazwyczaj mam ich tyle, że ciężko mi wybrać jedną. Misie z talerzyków papierowych z nadmuchanym nosem, po "zszywanie" drucikiem kreatywnym misia, któremu pękła niteczka, wyklejanie misiowej sylwetki bibułą, plasteliną, czy wyciętymi dziurkaczem małymi misiakami to naprawdę dopiero początek prac plastycznych, które można z okazji dnia misia wykonać. Więcej misiowych inspiracji do prac plastycznych znajdziecie na mojej tablicy teddy bears na Pinterest

6. Prezent dla misia
Skoro to jego święto, nie może wyjść z przedszkola, z pustymi łapkami. Na święto misia każdy przedszkolak przynosi ze sobą swojego pluszaka, który zawsze od nas coś otrzymuje. W zeszłym roku były to medale, mogą to też być dyplomy, a może wspólne zdjęcie z misiem?:)

7. Bajka o misiu
Koniecznie! :) Bez różnicy, czy czytana, czy oglądana, ważne, by jej bohaterem był nie kto inny jak miś!

8. Ćwiczenia gimnastyczne, utrwalanie części ciała, nad, pod obok
Zwykłe ćwiczenia możemy urozmaicić i zaangażować w nie misie. Niech dzieci podnoszą misia wysoko, niech dotyka on ziemi, wędruje pomiędzy nogami, a także w kole - z rąk do rąk.
W zależności od grupy wiekowej, przećwiczmy na misiu części ciała, a także zaimki: nad, pod, obok - niech dzieci sadzają misia na krzesełku, pod krzesełkiem, na stole itp.


To tyle, jeśli chodzi o moje na prędce spisane pomysły na ten jakże sympatyczny dzień.
Ciekawe pomysły na urozmaicenie zajęć z języka angielskiego w temacie misiów pokazała ostatnio na swoim blogu Marysia z headfullofideas, która jak zwykle dołączyła doskonałe w swojej prostocie pomoce do ściągnięcia.

A Wy, co planujecie na dzień misia?
Pozdrawiam,
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze