Dzień Dyni - kilka pomysłów

19:20

Witajcie, już jutro w wielu przedszkolach odbędzie się dzień dyni. Z opublikowaniem tego wpisu czekałam kilka miesięcy, na "odpowiedni czas" z braku laku i czasu umieszczam go dopiero dziś. Być może przyda się tym z Was, które tak jak ja szukam pomysłów na ostatnią chwilę.


Kiedy w przedszkolu ustalimy jakiś dzień tematyczny dla całej placówki, staram się uczynić z niego poniekąd święto - szaleję z dekoracjami, z ubraniem swoim i dzieci, a także z zabawami tego dnia. W zeszłym roku wykonałam chorągiewki z napisem "dzień dyni", które powiesiłam na oknach, na wprost wejścia. To dekoracja  jest prosta w wykonaniu: z pomarańczowych kartek formatu a4 wycięłam trójkąty, litery wycięłam z ciemnozielonej wycinanki. Zalaminowałam je, by użyć ponownie w kolejnych latach, zrobiłam dziurki dziurkaczem i nawlekałam na zielony sznurek.Jeśli gdzieś jest miejsce, to koniecznie trzeba tam coś zawiesić :), więc na rurach w mojej sali zawiesiłam banalne do wykonania papierowe dynie. Takie same zawisły na lampach. W tym roku trochę je udoskonaliłam, bo te na zdjęciu wyciągają się w dół, przez co są mało dyniowate. 


Nad drzwiami do sali zawisła girlanda z wydrukowanych dyń i  rafii. 


Wykorzystałam także miejsce na skrzynce przed salą - postawiłam tam małą kompozycję z dwóch naturalnych dyń na gniazdku uwitym z rafii. 


Jedna z mam przygotowała dla nas placuszki z dyni, dzieciaki się zajadały, a porcją widoczną na zdjęciu poczęstowaliśmy pracowników przedszkola. 


Wyklejaliśmy sylwetki dyni  masą solną, a potem pomalowaliśmy je oczywiście na pomarańczowo.


A tu dyniowa wystawa z okazów przyniesionych przez dzieci.

W zeszłym roku nie zabrakło gry w dyniowe memory, turlania dynią, dyniowego toru przeszkód. A co zrobimy jutro? Jeszcze zobaczymy. Sala przystrojona, na pewno będziemy sortować i liczyć.

Zapraszam Was na moją tablicę pumpkins na pinterest :)

Czy w Waszych przedszkolach obchodzi się dzień dyni?

Pozdrawiam serdecznie!
Monika

Może spodoba Ci się!

0 komentarze