20 rzeczy, które powinien posiadać każdy nauczyciel cz. 1

12:50


Kiedy zaczynałam pracę w przedszkolu, nie wiedziałam czego się mogę spodziewać, co może być mi potrzebne. Teraz po kilku latach mogę powiedzieć, że jestem przygotowana do kolejnego roku.

1. Kolorowe pudła
Pudełka, które mam na myśli można dostać w różnych sklepach: Leroy Merlin, Pepco, Castorama, a czasem i w Biedronce. Są niedrogie - można je dostać już od 8 złotych

Mogą one służyć nam za miejsce do przechowywania różnych rzeczy, ja w swoich trzymam moje prywatne pacynki, ścinki różnych materiałów, słomki, a nawet i gry wykonane przeze mnie, dziecięce fartuszki do zajęć kulinarnych, instrumenty - zastosowań jest naprawdę dużo. Kiedyś kupiłam sporo kolorowych pudeł, dziś postawiłabym na jednokolorowe.2. Mniejsze przeźroczyste pojemniki
Nieco większe od tych przeznaczonych do przetrzymywania żywności. Ja swoje kupiłam w Pepco, a służą mi do przechowywania naklejek, pieczątek, układanek, a także do przechowywania wizytówek z metody odimiennej.3. Małe pojemniczki do przechowywania żywności i podobne
Rok szkolny obfituje w całe morze prac plastycznych i technicznych, a także materiałów do tego przeznaczonych. Ruchome oczy, magnetyczne kwadraciki, spinacze, zszywki, szpilki, brokaty, ozdobne taśmy, koraliki, piórka, wycinki z ozdobnych dziurkaczy, piankowe kształty i cała rzesza innych drobiazgów. O wiele łatwiej nad tym zapanować, gdy znajduje się to w pojemnikach, najlepiej półprzeźroczystych. 
Moje typy - IKEA, tam kosztują naprawdę niewiele


4. Woreczki strunowe
Oj te woreczki to prawdziwy ratunek - najczęściej chowam w nie liczmany, czy zrobione przeze mnie gry - domino, memory. Obecnie na rynku mamy ogromny ich wybór - IKEA, Jan Niezbędny, a w hurtowniach opakowań kupimy najzwyklejsze woreczki bez żadnych nadruków. 
5. Naklejki i pieczątki 
Przydają się nie tylko do prac plastycznych, ale także do nagradzania dzieci, są także świetnymi poprawiaczami humoru!


6. Kolorowe pisaki 
Osobiście polecam pisaki z IKEA, kosztują ok. 12zł ale jedna paczka wystarcza mi spokojnie na rok, a nawet dłużej. Służą mi do podpisywania prac, do przygotowywania kolorowych kart pracy, do odrysowywania, do tworzenia plakatów. Uwielbiam je!

7. Długopisy - niebieski, czarny  - ZMAZYWALNE! oraz długopisy kolorowe
W każdej placówce panują inne zasady i reguły. W moim przedszkolu do wypełniania dzienników potrzebujemy długopisów: niebieskiego/czarnego, czerwonego, zielonego i fioletowego. Oprócz tego, długopisy to podstawa i nikomu nie trzeba o tym przypominać:)
Długopisy zmazywalne ratują życie - podliczanie tabelek z obecnością to mój koszmar, wiecznie się mylę, kreślę... w dzienniku nie można używać korektora, dlatego jeśli tak jak ja uwielbiacie ładny i schludnie wypełniony dziennik - zainwestujcie w zmazywalne długopisy. 
8. Długa linijka
Będzie bardzo przydatna do przygotowywania prawie wszystkiego!

9. szpilki 
Zawsze, ale to zawsze jest niedobór szpilek!10. Kalendarz
Zainwestuj w kalendarz nauczyciela lub poproś wydawnictwo, z którego będziesz zamawiała karty pracy. Ja w tym roku otrzymałam piękny kalendarz od przedstawiciela wydawnictwa MAC. W kalendarzu możesz zapisać wszystko - wpłaty rodziców, zakres obowiązków na kolejną radę pedagogiczną, dni tematyczne, rozplanować tematy przed napisaniem planu miesięcznego, stworzyć miliony list do zrobienia.

Okej, pierwsza dziesiątka za nami. Kolejna już niebawem!
A Wy, co dopisałybyście do tej listy?


Pozdrawiam!
Monika


Może spodoba Ci się!

2 komentarze

  1. Ja niedawno też pisałam o tym co może być potrzebne w nowym roku szkolnym, czyli o wyprawce nauczyciela

    http://zkredawszpilkach.pl/2018/08/14/wyprawka-nauczyciela/

    OdpowiedzUsuń
  2. Długopis zmazywalny potrafi... zniknąć :-) Nie polecam go zatem do uzupełniania dzienników czy innych dokumentów

    OdpowiedzUsuń