Dmuchawce, latawce, wiatr...

16:18

Witajcie!
Dziś przedstawię Wam swój pomysł na niezbyt skomplikowaną pracę plastyczną z wykorzystaniem nożyczek. Moje dzieci bardzo lubią ciąć kartkę na małe kawałeczki, a że jest kilkoro takich, którym przyda się jeszcze trochę praktyki postanowiłam stworzyć z nimi dmuchawce.
Z szablonu, który znalazłam TUTAJ lub TUTAJ, wymazałam nasionka i narysowałam w paincie okrąg, tak by szablon uprościć. Wydrukowałam na jasnozielonej kartce. Dzieciom rozdałam nożyczki (oczywiście wcześniej miały już z nimi styczność) i poprosiłam, by pocięły białą kartkę na małe kawałki. Każde dziecko dostało kartkę A4, dlatego, że większość wycinków znalazła się na podłodze i oczywiście - paaaani, a ja nie wiem gdzie moje... . Z kartki a4 zostało akurat tyle ścinków, by starczyło na wyklejenie narysowanego przeze mnie koła. Przed przyklejeniem wycinków dzieci układały je w okręgu. Później przystąpiły do pracy. Chętne dzieci przyklejały też kilka kawałków papieru w dowolnym miejscu na kartce, by uzyskać taki efekt, jak przy zdmuchiwaniu nasionek. 


Oczywiście praca plastyczna była poprzedzona zdmuchiwaniem dmuchawców. Nasze przedszkole ma ogromne podwórko, na którym rośnie mniszek lekarski.

Tę pracę można wykorzystać przy okazji tematów dotyczących powietrza, wiatru, latania, wiosny. 

Pozostając w temacie - jak uczyłybyście dzieci? Mlecz, dmuchawiec, czy mniszek lekarski?

Pozdrawiam :)
MonikaMoże spodoba Ci się!

0 komentarze